SPOR
Giriş Tarihi : 15-06-2022 17:06   Güncelleme : 15-06-2022 17:06

Konyaspor As Başkanı Çelik Tobias Hedtsück İle Bir Araya Geldi

Kura çekimi için İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan Konyaspor As Başkanlarından Gökhan Çelik ve Konyaspor Dış İlişkiler Sorumlusu Hüseyin Bilgin, kura çekimi sonrası UEFA Kulüp Müsabakaları Sorumlusu Tobias Hedtsück ile görüştü.

Konyaspor As Başkanı Çelik Tobias Hedtsück İle Bir Araya Geldi

Konyaspor’un 5 yıl aradan sonra Avrupa Kupalarına tekrar dönmesinin kendilerini mutlu ettiğini belirten Hedtsück “Konyaspor'u tekrar Avrupa’da görmek bizleri sevindirdi. Umarım başarılı bir turnuva olur. Türk takımları UEFA turnuvalarına her zaman ayrı bir renk katar, size de Konferans Ligi yolculuğunda başarılar dilerim.” dedi.

As Başkan Gökhan Çelik ise Tobias Hedtsück'e teşekkür ederek, "Tobias Hedtsück ile kura sonrası güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Kendisi bizlere turnuvada başarılar diledi. Biz de kendisine teşekkürlerimizi ilettik." diye konuştu. 

Kurayı değerlendiren AS Başkan Gökhan Çelik, şunları kaydetti: 

"Konyaspor UEFA turnuvalarına yabancı bir takım değil. Herkesin bildiği üzere UEFA Avrupa Ligi'ne üst üste ikiz kez grublarında mücadele etmiştik. Camia olarak, aradan geçen 5 yılın ardından tekrar Avrupa'da olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bugün de kurada BATE Borisov ile eşleştik. Avrupa'nın çeşitli turnuvalarında hep yer almış, ligi devam ettiği için şu an hazır durumda olan Belarus takımı Bate'yi önemsiyoruz. Konyaspor olarak biz ise geçen sene Türkiye Süper Ligi'ni üçüncü sırada bitirmiş, kompakt oynayan bir takımız. Avrupa macerasında kolay bir takım yoktur. Bizim için zor bir eşleşme oldu fakat inanıyorum ki elimizden gelen mücadeleyi sahaya yansıtacağız ve turu geçen taraf biz olacağız. Öncelikli hedefimiz, Konferans Ligi gruplarına kalmaktır."

Kulübün yaptığı transferlere değinen AS Başkan Gökhan Çelik, "Konferans Ligi ön eleme maçları için ligi erken açıyoruz. Bu yüzden sezon biter bitmez transferlerimizi yapmaya başladık. Bugüne kadar 6 transfer gerçekleştirdik. BATE ile oynayacağımız ilk maça kadar inşallah transferlerimizi de tamamlamak istiyoruz." dedi.