GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-06-2022 13:42   Güncelleme : 15-06-2022 14:22

Türk Kızılay’ından Özel Çocuklarla Sanat Atölyesi

Hassas grupta yer alan bireylere yönelik ruh sağlığı hizmeti, sosyo-ekonomik güçlendirme, koruma ve sosyal uyum hizmeti yürüten Türk Kızılay Konya Toplum Merkezi ile Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü tarafından sosyal sorumluluk, gönüllülük ve kurumlar arası iş birliği kapsamında “Çocuklarla Sanat Atölyesi” isimli proje gerçekleştirilmiştir.

 Türk Kızılay’ından Özel  Çocuklarla Sanat Atölyesi

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi boyunca üniversite öğrencilerinin gönüllü olduğu ve çocuklar ile grup çalışması yapıldığı projenin final etkinliği açık alanda gerçekleştirilmiştir.

Resim önizlemesi

Final etkinliğine Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Resim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ahmet DALKIRAN, Toplum Merkezi Yöneticisi Şerife Didem YURDAL DEMİR, Selçuk Üniversitesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Mustafa ÖZTÜRK katılırken, Toplum Merkezi profesyonelleri, gönüllüler, çocuklar ve aileleri büyük ilgiyle etkinlikte yer almıştır.

Resim önizlemesi

 

Özellikle akranları ile resim yapmanın çocukların psikolojik iyilik hallerini güçlendirdiği, akran ilişkilerini ve motor becerilerini geliştirdiği, ailelerin sosyal işlevselliğini artırdığı ve üniversite öğrencilerinin ise sosyal sorumluluk kapasitelerini olumlu anlamda etkilediği, uyum dinamiğini güçlendirdiği gözlemlenmiştir.

Resim önizlemesi

 

Zarar görebilir grupta yer alan çocukların yararına olacağı ve üniversite öğrencilerinin iyilik halini artıracağı kanaatiyle işbirliğine devam edilmesi kararlaştırılmıştır.