SANAT

Moda Tasarımı Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projesi

Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü’nden Doç. Dr. Hatice Harmankaya, Dr. Öğr. Üyesi Ahu Mangır ve Arş. Gör. Dr. Ayşegül Paralı’nın yürütmüş olduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırlanan ve ihtiyaç sahipleri yararına düzenlenecek olan “İyilik İçin” adlı defile 16 Haziran 2022’de saat 19:00’da Ramada Otel’de gösterime sunulacak.

Moda Tasarımı Öğrencilerinden Sosyal Sorumluluk Projesi

Defilede gösterime sunulacak kıyafetler Kubadabad Sarayı ve servi ağacı temasından yola çıkarak günün trendlerine uygun renk ve özellikler dikkate alınarak tasarlandı. Kıyafetlerde kırkpare, kapitone, enkrüste, pul boncuk işleme ve origami gibi çeşitli manipülasyon ve süsleme teknikleri kullanıldı. Giysi üretiminde krep, kadife, monoray, saten, süet, denim, organze, şifon, gabardin, dalgıç kumaş gibi geniş bir kumaş skalasından yararlanıldı.

GELİRİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERE GİDECEK

Giysilerin tasarımı ve üretimi Doç. Dr. Hatice Harmankaya, Dr. Öğr. Üyesi Ahu Mangır ve Arş. Gör. Dr. Ayşegül Paralı’nın rehberliğinde Moda Tasarımı Bölümü 4. Sınıf öğrencileri tarafından yapıldı. Selçuk Üniversitesi BAP Koordinatörlüğü tarafından desteklenen İyilik İçin Defilesi’nde gösterime sunulacak giysiler defile sonrası satışa sunulacak ve satıştan elde edilecek gelir projede belirtildiği şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.