GÜNCEL

TDBB ile Özbekistan Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ile Özbekistan Yükseliş Kurumu arasında işbirliği protokolü imzalandı. TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Özbekistan ile ilişkilerin her geçen gün artarak geliştiğini belirterek, işbirliği protokolünün hayırlı olmasını diledi.

TDBB ile Özbekistan Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin (TDBB) Bursa’da düzenlediği Uluslararası Yerel Yönetimler Konferansı kapsamında TDBB ile Özbekistan Yükseliş Kurumu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İmza törenine TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Özbekistan Yükseliş Ulusal Hareketi Başkanı Bobur Mansurovich Bekmurodov ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş katıldı.

ÖZBEKİSTAN İLE İLİŞKİLERİMİZ ARTARAK GELİŞİYOR

Son dönemde Özbekistan’la ilişkilerin artarak geliştiğine dikkat çeken Başkan Altay, “Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin tüm başkanları olarak Özbekistan'a Sonbahar’da ziyaret planlamaya çalışıyoruz. Medeniyetimizin başlangıcı olan Özbekistan’ı tüm başkanlarımızın görmesini arzu ediyoruz. Bu işbirliği protokolünün de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Özbekistan Yükseliş Ulusal Hareketi Başkanı Bobur Mansurovich Bekmurodov ise “Etkinliği düzenlediğiniz için çok teşekkür ederiz. Bu bizim resmi faaliyetlerimizin başlangıcıdır. Özbekistan’ın üç tarihi kentinin belediye başkanları da etkinliğe katılıyor ve Türkiye’nin tarihi kentleriyle kardeşlik protokolü imzalamayı öneriyoruz. Her şey için teşekkürler.” dedi.

Konuşmaların ardından taraflar arasında işbirliğini sağlayacak protokolün imzaları atıldı.