GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-06-2022 12:49   Güncelleme : 12-06-2022 12:49

“Konya Günleri” Esnafın Yüzünü Güldürdü

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara’da düzenlenen “Konya Günleri” vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Konya kültürünün ziyaretçilerle buluşturulduğu etkinliğe gelenler alışveriş yaparak ekonomiyi canlandırırken gösterilen ilgi ve alakadan Konyalı esnafın da yüzü güldü.

“Konya Günleri” Esnafın Yüzünü Güldürdü

Konya’nın kendine özgü kültür, sanat ve özel tatlarının tanıtıldığı “Konya Günleri” Ankara Millet Bahçesi’nde devam ediyor.

 

Geçtiğimiz Perşembe günü kapılarını ziyaretçilerine açan “Konya Günleri” ekonomiye katkı sağlarken etkinliğe katılan esnafların yüzünü gülüyor. Konya Günleri’ni ziyaret edenler, şehrin kendine ait kültürünün, sanatının ve mutfak lezzetlerinin tanıtıldığı birbirinden renkli stantlarda alışveriş yaparak ekonomiyi canlandırıyor.

 

Ankara’da Konya’nın tanıtımını yaptıkları için gurur duyduklarını belirten esnaflar, satışların iyi gittiğini ve gösterilen ilgiden dolayı memnun olduklarını belirerek, kendilerine böyle bir imkan sunduğu için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Konya Büyükşehir Belediyesi ve iştirakleri ile birlikte ilçe belediyeleri, kamu kuruluşları, gıda sektöründen Konyalı esnaflar, sanayi firmaları, üniversiteler, odalar olmak üzere toplam 90 sektör temsilcisinin katıldığı Konya Günleri, 12 Haziran Pazar günü saat 23.00’e kadar ziyarete açık olacak.