S.T.K.
Giriş Tarihi : 11-06-2022 11:23   Güncelleme : 11-06-2022 14:29

TURGUTOĞULLARI Geleneksel Toyga ve Alaş Toyu Akşehir’de Yapılacak

Pandemi nedeniyle son iki yıldır düzenlenemeyen Turgutoğulları Türkmen Beyliği Geleneksel Toyga ve Alaş Şenliği, bu yıl ilk kez Akşehir’de gerçekleştirilecek.

TURGUTOĞULLARI  Geleneksel Toyga ve Alaş Toyu Akşehir’de Yapılacak

 

Akşehir, Yunak ve Çeltik Belediyeleri desteğinde, Turgut ve Çevre Köyleri Dayanışma, Kalkınma Derneği (TUR-ÇEV-DER) tarafından düzenlenen şenlik; 12 Haziran 2022 Pazar günü Akşehir Zekai Baloğlu kapalı spor salonunda yapılacak.

Başkan Erol Yayla'dan Birlik Beraberlik Mesajı

Şenlik programı, saat 16:00’da Nasreddin Hoca Türbesi önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak. Saat 17:00’daki geleneksel Türk yemeği Toyga ve Alaş ikramı ile Turgutoğulları Tarihi Eserler Sergisi’nin ardından TUR-ÇEV-DER Başkanı Erol Yayla’nın yapacağı konuşma ile tören başlayacak.

 

Bir 4 kişi, oturan insanlar ve iç mekan görseli olabilir

 

Akşehir Halk Oyunları Ekibinin sunacağı gösteri sonrasında plaket takdiminde bulunulacak. Mahalli sanatçılar Fatih Işık ve İlker Pınarbaşı saat 18:10’da Akşehirlilerle buluşurken, Ali Kınık da şenliğe katılanlara saat 18:30’da başlayan bir konser verecek.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

 

Geleneksel etkinliğin ilk kez Akşehir’de yapılacak olmasının da katılımcılar açısından ayrı bir ilgiye neden olması, halk oyunları gösterisi ve müzik performansları eşliğinde tam bir şölen havasının yaşanması bekleniyor.