EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-06-2022 21:56   Güncelleme : 11-06-2022 09:28

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük :''Spor aşkı engel tanımayacak''

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Spor Aşkı Engel Tanımaz” projesi kapsamında ilimizdeki 7 özel eğitim okuluna yönelik düzenlenen spor malzemeleri dağıtım töreni, 10 Haziran 2022 tarihinde Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük :''Spor aşkı engel tanımayacak''

Törenin açılış konuşmasını yapan Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, sportif faaliyetlerin tüm okullarımızda, özellikle özel eğitim kurumlarımızda yaygınlaştırılmasının öneminde değindi. Gençlik ve Spor Bakanlığının okullarımıza her zaman destek olduğunu ve olacağını ifade etti.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de özel öğrencilerimizin spora yönlendirilmesinin önemine dikkat çekerek onlara daha güçlü bir gelecek kurma adına bu projelerin çok değerli olduğunu ifade etti. Konya’daki 7 özel eğitim okuluna dağıtılacak spor malzemeleri dolayısıyla projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Karatay Kaymakamı Zafer Orhan da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen bu tarz çalışmaların çok önemli olduğunu ifade etti. Sportif faaliyetlerin öğrencileri geleceğe daha iyi hazırladığını vurguladı.

Daha sonra öğrenciler tarafından karate ve halk oyunu gösterilerinde bulunuldu.

Gösterilerin ardından protokol mensupları özel okullara spor malzemelerinin dağıtımını gerçekleştirdi.