YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2022 21:47   Güncelleme : 11-06-2022 09:28

Milletvekili Ahmet Sorgun: “Devletimiz Her Daim Milletimizin Yanında”

Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun geçtiğimiz günlerde Sel ve dolu yağışından zarar gören Akören ilçesi Alan Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

Milletvekili Ahmet Sorgun: “Devletimiz Her Daim Milletimizin Yanında”

Selde ekili alanları, yerleşim yerleri zarar gören ve hayvanları telef olan vatandaşları ziyaret eden Milletvekili Sorgun vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Resim önizlemesi

Geçtiğimiz günlerde Konya’nın bazı bölgelerinin aşırı yağışların getirdiği sel , taşkın ve dolu yağışından olumsuz etkilendiğini söyleyen Sorgun; Ülkemizin bazı bölgelerinde olduğu gibi ilimizin bazı ilçe ve mahallelerinde de aşırı yağışlar neticesinde sel ve taşkınlar yaşandı. Bazı bölgelerimizde dolu yağışı oldu. Bu doğal bir afet. Rabbim beterinden korusun ve inşallah bir daha göstermesin diye öncelikle dua ediyoruz. Afetin yaşandığı ilk dakikalardan itibaren Tüm Türkiye de olduğu gibi Konya’da da devletin bütün birimleri teyakkuza geçti, Jandarma, Afad, Tarım il ve ilçe müdürlükleri, belediyelerimiz ve ilgili diğer kurumlarımız bu süreçte gece gündüz demeden çalıştılar. Yaşanan bu doğal afette devletimiz milletimizin yanında oldu. Şimdi ise vatandaşlarımızın yaralarının sarılması,zararlarının telafi edilmesi için çalışmalar yürütülüyor.

Resim önizlemesi

 

Kurumlarımız gerekli incelemeleri yaptı. Ve raporlarını tuttular. Tarım il Müdürlüğümüz ekili alanları zarar gören vatandaşlarımızın zararlarını 20 Haziran a kadar bildirmesini istedi. Başta büyükşehir olmak üzere belediyelerimiz, iş makinalarıyla sahada, özetle şunu söyleyebiliriz ki; ne zaman nerde vatandaşlarımız bir sıkıntı yaşıyorsa devletimiz anında orda, yangın, deprem, yada sel felaketi , her ne olursa olsun devletimiz bütün gücüyle milletin yanında oluyor. Bu Türkiye’nin ne kadar güçlü bir ülke olduğunun göstergesi. Rabbim böyle afetlerden milletimizi korusun devletimizi de daim etsin inşallah ”diye konuştu.