YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2022 18:14   Güncelleme : 10-06-2022 18:14

Selçuklu Belediyesi Konya Günleri’nde Yerini Aldı

• Selçuklu Belediyesi Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen ve 4 gün sürecek olan “Konya Günleri” standında Selçuklu’yu tanıtıyor.

Selçuklu Belediyesi Konya Günleri’nde Yerini Aldı

Konya’nın tarihi, kültürü ve lezzetlerinin tanıtılacağı 'Konya Günleri' etkinliği Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen program ile başladı. Selçuklu Belediyesi de fuar alanına kurduğu stant ile Konya’nın tanıtımına katkı sağlıyor. Selçuklu Belediyesi fuar alanında başta 5000 yıllık tarihi geçmişe sahip olan Sille olmak üzere Selçuklu Kongre Merkezi, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi gibi Konya ve Selçuklu’nun önemli değerlerini tanıtıyor.   

Resim önizlemesi

4 gün sürecek fuarın resmi açılışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin de katılımıyla gerçekleştirildi.  

Konya'nın güzelliklerinin anılıp, yöresel lezzetlerinin tadılabileceği Konya Günleri açılış programına Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı da katıldı. Başkan Pekyatırmacı Ankara’da yaşayan Konyalı ve Ankaralı vatandaşları Konya Günleri’ni ziyaret etmeye davet etti.

Resim önizlemesi

 

Başkan Pekyatırmacı, Selçuklu Belediyesi standını ziyaret eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye Selçuklu Belediyesi’nin kültürel yayınlarından olan “İpek Yolu Konakları” isimli eseri takdim etti.

Resim önizlemesi

 

Konya Günleri, 9-12 Haziran 11.00-23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.