YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2022 18:05   Güncelleme : 10-06-2022 18:18

Ankara’daki Konya Günleri’nde Karatay’a Büyük İlgi

Başkent Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen ve 4 gün sürecek “Konya Günleri” başladı. Organizasyonun açılışı; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve pek çok davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi. Karatay’ın tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra belediyenin önemli birçok projesinin de tanıtıldığı Konya Günleri’nde Karatay Belediyesi’nin standına ilgi bir hayli fazlaydı.

Ankara’daki Konya Günleri’nde Karatay’a Büyük İlgi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen “Konya Günleri”; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Konya Valisi Vahdettin Özkan ve pek çok davetlinin katılımıyla başladı.

Resim önizlemesi

Ankara ve Konya siyaseti ile bürokrasisini buluşturan organizasyonun açılışına Bakanlar Murat Kurum ve Fahrettin Koca’nın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekilleri, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, STK Temsilcileri ile Ankara’da yaşayan Konyalılar katıldı.

Resim önizlemesi

KONYA GÜNLERİ’NDE KARATAY’A BÜYÜK İLGİ

 

Karatay Belediyesi de, Başkent Millet Bahçesi'nde düzenlenen ve 4 gün boyunca sürecek organizasyondaki yerini aldı. Karatay Belediyesi; Ankaralılara ve başkentteki Konyalılara 4 gün boyunca Konya’nın her yönüyle anlatılıp tanıtılacağı organizasyonda açtığı stantla, Karatay’ın tanıtımına önemli katkı sunacak. Konya ile ilçelerinin tarihi ve kültürel yönleriyle tanıtımının yapılacağı organizasyon 12 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek.

Resim önizlemesi

Konya Günleri’nin ilk gününde en çok ilgi çeken stantlarından birisi ise Karatay Belediyesi’nin oldu. Karatay’ın standına uğrayan vatandaşlar, hem Karatay Belediyesi’nin yatırım ile projelerini daha yakından tanıma fırsatı buldu hem de ilçe hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olma imkânına kavuştu.

Resim önizlemesi

Karatay Belediyesi’nin “Sıfır Atık” maskotu “Karacan” da stantta vatandaşları karşıladı ve sıfır atık konusunda bilgilendirme yaptı. Vatandaşlar ayrıca, Karatay Lavanta Bahçesi’ndeki lavantalardan elde edilen ürünlerin de tadına bakma fırsatı da buldu.

 

Karatay Belediyesi’nin standındaki bir diğer sürpriz ise Konyalı Âşıklar idi. Öksüz Ozan, Yağız Ozan, Aşık Muhlis Denizer ve İsmail Aladağlı de Karatay Belediyesi’nin standında sahne alarak, gün boyunca standı ziyaret eden vatandaşlara birbirinden özel şiirler, türküler, koçaklama ve güzellemeleri seslendirip Konya’yı adeta Ankara’ya taşıdılar.

Resim önizlemesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Milletvekilleri ve Ankara Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı ile daha birçok isim de “Konya Günleri”nin ilk gününde Karatay Belediyesi’nin standını ziyaret etti.

ANKARA’DAKİ HEMŞEHRİLERİMİZLE HASRET GİDERDİK

 

Karatay’ın tanıtımı için her fırsatı en güzel şekliyle değerlendirdiklerini ifade eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ‘Konya Günleri’nin de bunun için en iyi fırsatlardan biri olduğunu söyledi.

Resim önizlemesi

Başkan Hasan Kılca; “Başkent Ankara’da düzenlenen Konya Günleri’nde hem Karatay’ımızın bütün güzelliklerini hem de Karatay Belediyesi olarak ilçe genelinde yürüttüğümüz yatırım ve projelerimizi tanıtma fırsatı bulduk. Bu bağlamda Konya Günleri’nin Konyamızı ve ilçelerimiz ile markalarımızın tanıtımı için çok önemli bir fırsat olarak görüyorum. Ankara’da yaşayan hemşehrilerimizle buluşmak çok güzel. Bu önemli organizasyon sayesinde bizler memleketlerini özleyen hemşehrilerimize Konya kültürüne ait ne varsa burada tanıtmış oluyoruz onlar da az da olsa bir hasret gidermiş oluyorlar. Organizasyonu gerçekleştiren, emeği geçen ve ‘Konya Günleri’ne katılan firmalarımıza, üniversitelerimize, belediyelerimize ve elbette Ankara’daki tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.