S.T.K.
Giriş Tarihi : 09-06-2022 12:38   Güncelleme : 09-06-2022 12:59

2 Yılın Ardından Akkise’de Bahar Şenlikleri Heyecanı Başlıyor

Akkise Yardımlaşma ve Dayanışma derneği öncülüğünde yapılan basın toplantısında, Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül , Ahırlı Kaymakamı Alperen Celepçi ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

2 Yılın Ardından Akkise’de Bahar Şenlikleri Heyecanı Başlıyor

Akkise’de pandemiden dolayı 2 yıl sonra 20.Akkise Bahar Şenlikleri heyecanı kaldığı yerden sürmeye devam ediyor. Akkise Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nedim Selek ‘’2000 yılından bu yana yapılan yaklaşık 20 bin kişinin katılım sağladığı, 15 bin kişilik yemek verdiğimiz ve ayrıca Konya’nın en büyük şenliklerinden biri olan 20. Akkise Bahar Şenliğimize hepinizi davet ediyorum.’’dedi

 

Şenlik kapsamında yapılacak etkinliklerin 2 gün boyunca devam edeceğini aktaran Nedim Selek ‘’Şenliğimiz cumartesi ve pazar olmak üzere Akkise Han alanında gerçekleştirilecektir. Şenliğimizdeki asıl amaç dostluk, kardeşlik, akraba bağlarını güçlendirme ve muhabbet dolu etkinlerinin icra edilmesidir.’’

 

Dernek Başkanı Nedim Selek sözlerine şu şekilde devam etti;

 

Cumartesi günü yapacağımız hatim duası ile başlayacak şenliklerde; konserler, mehteran ve sürpriz etkinlikler gibi birçok etkinlik vatandaşımızla buluşacak. Bu vesile ile şenliğimize katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ÇIKIN ÇIKIN GELİN

 

Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül şenlik hakkında şu ifadeleri kullandı. “Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz ve pandemi nedeni ile ara verdiğimiz şenliklerimiz bu yıl da tam bir dostluk, kardeşlik, sevgi, akraba bağlarını güçlendiren, muhabbet dolu etkinliklerle icra edilecek. Çıkın çıkın gelin hepinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Çok Çoşkulu Bir Şenlik Bizi Bekliyor

Resim önizlemesi

Ahırlı Kaymakamı Alperen Celepci şenlik hakkında görüşlerini dile getirdi.’’ Öncelikle değerli başkanımıza ve ekibine bizleri burada bir araya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Tabi 2 senedir pandemiden dolayı şenliklerimize ara vermiştik bu hafta sonu inşallah çok çoşkulu bir şenlik bizi bekliyor ve çok büyük bir katılım bekliyorum. Tabi ki sıla-i rahim birlik ve beraberliğimizin en büyük güç bulmuş halidir. Ben tüm Konya’ lı hemşerilerimizi haftasonu yapılacak olan şenliğimize davet ediyorum ve bekliyorum inşallah çok güzel bir program geçireceğimizi düşünüyorum ve teşekkür ediyorum.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.