ASAYİŞ

İnşaatlara Dadanan Hırsız Yakalandı

Konya’da geceleri inşaatlara girerek demir kesme makineleri, inşaat yapımında kullanılan demir ve malzemeleri çalan ve hırsızlık malzemelerini satın alan 2 kişi polis ekiplerince yakalandı.

İnşaatlara Dadanan Hırsız Yakalandı

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Ekipleri inşaatlarda yaşanan hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik çalışma başlattı.

Erenköy ve Sille Ak Mahallesinde bulunan 3 inşaat alanından toplamda 37.000 TL değerinde Demir Kesme Makinesi, inşaat demiri, teleskopik dikme demiri ve yalıtım malzemesi çalındığı ihbarı üzerine polis ekipleri çalışma başlattı.

Polis ekipleri yaptıkları incelemelerin ardından hırsızlık olayını gerçekleştiren kişinin Ejder Ö. ve hırsızlık malzemelerini satın alan kişinin Ali K. olduğunu tespit ederek şüphelileri yakaladı.

Ali K.'nin deposundan hırsızlık malzemelesi olan Teleskopik inşaat demirleri, 1 adet demir kesme makinası, yalıtım malzemeleri ve inşaat demirleri bulunarak el konuldu. Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği Ekiplerince kamyonlara yüklenen malzemeler sahiplerine teslim edildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ejder Ö. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken Ali K. hakkında "suç eşyası satın almaktan" adli ve idari işlem başlatıldı.