SİYASET
Giriş Tarihi : 08-06-2022 14:30   Güncelleme : 08-06-2022 14:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milletvekillerine: Evet, dar gelirliler sıkıntıda, bunu inkar edecek değiliz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kızılcahamam kampında bazı milletvekilleriyle yaptığı görüşmelerde dar gelirlilerin sıkıntıda olduğunu bildiklerini ve bu kesimlerle alakalı gereken adımları atacaklarını söylediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan milletvekillerine: Evet, dar gelirliler sıkıntıda, bunu inkar edecek değiliz

Sosyal medyada yer alan haberlere aldırış edilmemesi talimatını veren Erdoğan'ın, Sosyal medya ile iktidar olunmaz, sahada çalışarak seçim alınır. Bu seçimleri de alacağız. Biz çok çalışacağız. Gayret edeceğiz. Biz iyi görünüyoruz, iyi durumdayız." ifadelerini kullandığı öne sürüldü.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Kızılcahamam'da yapılan AK Parti'nin istişare toplantısında bazı milletvekilleri ile baş başa, bazı milletvekilleri ile de gruplar halinde görüşmeler yaptı. Türkiye gazetesinin haberine göre Erdoğan, bu görüşmelerde milletvekillerine 2023 seçimlerine yönelik uyarılarda bulundu.

Erdoğan'ın verdiği mesajlardan bazı önemli başlıklar şöyle:

"DAR GELİRLİLER SIKINTIDA, İNKAR EDECEK DEĞİLİZ"

"Siz bakmayın 6'lı masanın 'şöyleymiş böyleymiş' dediğine, sosyal medyada yazılan çizilenlere. Bu ülkeyi yönetmek o kadar kolay değil. Kuraklık oldu, ardından salgın, sonra Rusya- Ukrayna krizi. Bütün bunlara rağmen biz yatırımlara devam ettik, çarklar döndü. Evet, dar gelirliler sıkıntıda, bunu inkar edecek değiliz. Ama bu kesimlerle ilgili de gereken adımlar atılacak. Sosyal medyada olup bitenlerle moralinizi bozmayın. Bizim için milletin ne dediği önemli. Biz sosyal medyaya bakmayız. Ben daha önce de söylüyordum 'Twitter cıvıtır' diye. Ben sosyal medyaya böyle bakıyorum. Biz sahaya bakarız. Sosyal medya ile iktidar olunmaz, sahada çalışarak seçim alınır. Rahat olun. Bu seçimleri de alacağız. Biz çok çalışacağız. Gayret edeceğiz. Biz iyi görünüyoruz, iyi durumdayız.