SİYASET

Milletvekili Karaduman Hüyük’te Çilek Üreticilerini Ziyaret Etti.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdülkadir Karaduman, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam ve beraberindeki heyet Hüyük ilçesinde çilek üreticilerini ardından da ilçe esnafını ziyaret etti.

Milletvekili Karaduman Hüyük’te Çilek Üreticilerini Ziyaret Etti.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdülkadir Karaduman, Konya il teşkilatımız ile birlikte çok yoğun ve verimli saha programları gerçekleştiriyoruz. Saadet Partisi teşkilatları olarak Konyamızın her yerinde bütün vatandaşlarımıza ulaşalım vatandaşlarımızın derdine derman olacak çözüm yollarını sunalım onlarla birlikte bu problemleri çözelim istiyoruz ve bu bağlamda vatandaşımıza karşı çok yapıcı bir muhalefet tarzını benimsiyoruz.

Resim önizlemesi

Ülkemiz için en önemli yatırım, Toprağımıza yapılan yatırımdır!

Karaduman, açıklamasında; “Hüyük ilçemizde çiftçilerimizin çilek hasadına dahil olduk. Özellikle çiftçilerimizin her zaman yanında olduğumuz gibi, çilek hasadı dönemi içerisinde olduğumuz bugün de üreticilerimizin sorunlarını ve problemlerini bizatihi yerinde görmek, üreticilerimizin sorunlarını gündeme getirebilmek ve bu anlamda da çözüm ortaya koyma gayretlerimizi göstermek için Hüyük’de çiftçilerimizle beraberiz. Elbette ki tarlada ürün olmazsa, mahsul olmazsa, çiftçi üretimini yapamazsa bütün ülke sathında ülkemizin yaşanabilir bir vaziyete kavuşması asla mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla bu anlamda ülkemizle ilgili yapılacak en önemli yatırımlar, üreticimizin üretimini daha da güçlendirecek bir altyapıyı kendilerine sunmak olacaktır.” şeklinde konuştu.

Bizler, zengin toprakların fakirliğe mahkum edilmiş köleleri olunmasını asla hak etmiyoruz.

Zaten gübreyle, mazotla ilgili girdi maliyetlerinin oldukça yüksek olduğu çok zor günlerden geçiyoruz, aynı zamanda çiftçilerimiz sulamayla ilgili problemlerin neticesinde elektrik faturasını ödeme noktasında, çok büyük bir çıkmazın eşiğinde. Bu anlamda Saadet Partisi olarak çiftçilerimizin, her zaman olduğu gibi bugün de yanında olduğumuzu meclis çalışmalarımızda da Saadet Partisi olarak çalışmaları yakinen takip ettiğimizi çiftçilerimize ifade ediyoruz. Üreticimizin özellikle bu elverişsiz koşullarda bile üretimini yapabilmesi ülkemiz açısından fevkalade önemli ve üreticilerimizin bu gayreti elbette ki her türlü takdirin üzerindendir. Bu anlamda vatandaş olarak her birimize düşen, ülkemizde siyaset üstü olan bu tarım meselesiyle ilgili, bütün siyasi partilerimizi, emektar, cefakâr üreticilerimizin yanında olmaya davet ediyor ve Konya’daki çiftçilerimizin sorunlarına çözüm aranması gerektiğini buradan bir kere daha ifade etmek istiyorum. Bizler, zengin toprakların fakirliğe mahkûm edilmiş köleleri olunmasını asla hak etmiyoruz.” dedi.

Resim önizlemesi

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam ise yapmış olduğu açıklamada;

Konya milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman beyle birlikte, ilçe çalışmalarımız kapsamında Hüyük ilçemizi ziyaret ettik vatandaşlarımızın problemlerini yerinde dinledik.

Saydam; Esnafımızın, çiftçimizin ve vatandaşlarımızın sıkıntılarının her yerde aynı olduğunu görüyoruz herkes enflasyon ve ekonomik krizle boğuşuyor vatandaşımız geçim sıkıntısı gibi bir dar boğazın içine hapsedilmiş durumda maalesef.

Resim önizlemesi

Biz de dönem dönem yerel olarak kendi çiftçilerimizin ve çiftçimize bağlı olaraktan sanayicimizin, iş adamlarımızın, işçilerimizin sıkıntılarını, dertlerini gündeme getiriyoruz. Bizim sürekli söylediğimiz, bu kadar çekilen zahmete, bu kadar çekilen emeğe hak edilen değer verilmeli. Şu anda tarımla alakalı ciddi manada hem Türkiye’de hem de Dünya’da bir ihtiyacın olduğu düşünülerek buna göre adımların atılması, çiftçimize şu günde ciddi manada bir destek verilmesi gerekir çiftçilerimiz artan mazot, gübre, elektrik gibi girdi maliyetlerinin altında ezilmekte bu sıkıntılı sürece mutlaka dur denilmeli. Şeklinde konuştu.