EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-06-2022 14:38   Güncelleme : 05-06-2022 15:05

Konya Teknik Üniversitesinde Mezuniyet Sevinci

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü gerçekleştirdiği Mezuniyet Töreni ile Konya Teknik Üniversitesi olarak ilk mezunlarını vermenin heyecanını yaşadı.

Konya Teknik Üniversitesinde Mezuniyet Sevinci

Konya Teknik Üniversitesi yarım asırlık akademik geçmişiyle, bu zamana kadar binlerce mezun veren Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bilindiği gibi 2018 yılında ayrılarak yeni bir üniversite oldu. Teknik bir üniversite olarak araştırmacı, üreten ve gelişimin öncüsü olma yolunda çalışmalarını artırarak devam ettiren Konya Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğrencilerini mezun ederek Konya Teknik Üniversitesi çatısı altında ilk mezunlarını vermenin gururunu yaşadı. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halil Cin Konferans Salonunda gerçekleştirilen törende ailelerin gurur dolu bakışları altında belgelerini alan öğrencilerin mezuniyet sevinci görülmeye değerdi. Törende dereceye giren öğrencilere ise plaket takdim edildi.

Resim önizlemesi

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik yaptığı konuşmada Konya Teknik Üniversitesi çatısı altında öğretime başlayan öğrencilerin ilk mezuniyetleri olması sebebiyle yapılan töreni oldukça önemsediklerini belirterek, “Üniversitemiz, kurulduğu günden buyana yeni atılımlar, yeni fırsatlar ve yeni başarılarla, gelişime öncülük edecek güçtedir. Bölgenin ilk ve tek teknik üniversitesi olarak 'Gelişimin Öncüsü' sloganıyla bilim ve teknolojiyi üreten; toplumun kalkınması ve refahı için insan ve çevre odaklı çözümler sunan; bir 'Araştırma Üniversitesi' olma vizyonu ve hedefiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Resim önizlemesi

“KENDİNİZİ GELİŞTİREREK ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİNİZ HİÇBİR ZORLUK YOK”

 

Öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, “Biliyorum ki bugün Anadolu’nun ortasında Selçuklu Devleti’nin başkenti sayısız bilim adamı yetiştirmiş, bilim ve kültür merkezi Konya’da öğretim hayatınızı tamamlayıp mesleğinize adım atmanın heyecanını yaşıyorsunuz. Bu bizler içinde büyük bir gurur kaynağıdır. Burada aldığınız çağdaş, modern ve idealist donanımla her biriniz önce kendiniz sonra aileniz ve son olarak ülkeniz için birer umut ışığısınız. Şimdi öğrendiklerinizi hayata geçirme zamanı. İnanıyorum ki bilimin ışığında gittiğiniz her yerde faydalı işlere imza atacaksınız. Zorluklar karşında asla pes etmeyin. Kendinizi geliştirerek üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir zorluk yok. Ayrıca hayatınız boyunca insanlığın temel değerlerinden ayrılmayın, ilkelerinizden taviz vermeyin. Sahip olduğunuz görev ve sorumluluk bilincinden asla ama asla ödün vermeyin, kendiniz ve milletiniz için var gücünüzle çalışın. Sizler geleceğimizin mühendislerisiniz hayal gücünüzü geliştirmek için kendinizi sürekli yenilemeniz gerekmektedir bunu asla ihmal etmeyin. Bizler eğitim-öğretim hayatınız boyunca nasıl yanınızdaysak meslek hayatınız boyunca da her zaman yanınızda ve destekçiniz olmaya devam edeceğiz” dedi.

Resim önizlemesi

“YOLUNUZ VE BAHTINIZ AÇIK OLSUN”

 

Rektör Yardımcısı aynı zamanda Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Kürşad Ersoy ise mezunlara hitaben: “Aldığınız temel eğitim, hedefinize ulaşmak için klavuzunuz olacaktır. Sizlerden başarılı olmanızı ve ülkemize faydalı işler yapmanızı bekliyoruz. Yeni mezunlarımızı gururla, güvenle ve heyecanla uğurluyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” diyerek seslendi.

 

“KEPLER HAVAYA”

 

ardından mezunlarımız, keplerini havaya fırlatarak törenin en coşkulu ânını yaşadılar. Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri ve öğrencileri aileleri mezunların bu sevincine ortak oldular

Resim önizlemesi