GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2022 17:02   Güncelleme : 04-06-2022 17:11

Konya’da Dünya Bisiklet Günü Dolu Dolu Geçti

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Bisiklet Günü’nde Konya’daki bisiklet takımlarının sporcuları ve antrenörleri ile bisiklet konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı “Temiz Hava İçin Bisiklet Sürelim” temalı bisiklet sürme etkinliği düzenlendi. Program kapsamında 31 ilçedeki 7’nci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “Bisiklet Şehri Konya” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisikletleri de hediye edildi.

Konya’da Dünya Bisiklet Günü Dolu Dolu Geçti

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Bisiklet Günü kapsamında çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

 

Etkinlikler kapsamında, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün şehir genelindeki 7’nci sınıflara yönelik düzenlediği “Bisiklet Şehri Konya” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Törene katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Konya’nın Türkiye’deki en önemli bisiklet şehri olduğuna dikkat çekerek, yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik etti.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER BİSİKLETLERİNE KAVUŞTU

Yarışmada birinci olan Meram Şehit Pilot Ayfer Gök Ortaokulu’ndan Ethem Emir Akgüneş’e, ikinci olan Yunak Kuzören Şehit Sinan Aktay Ortaokulu’ndan Beray Kale’ye ve üçüncü olan Meram Alparslan Ortaokulu’ndan Ecem Tuğçe Aydoğdu’ya bisikletleri hediye edildi.

Toplamda 83 öğrencinin bisiklet ve bisiklet ekipmanı kazandığı yarışmada ödül töreninin ardından “Temiz Hava İçin Bisiklet Sürelim” temalı bisiklet sürüşü etkinliği gerçekleştirildi.

PEDALLAR TEMİZ HAVA İÇİN DÖNDÜ

Bisiklet takımlarının sporcuları ve antrenörleri, bisiklet konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve topluluklardan temsilciler ile Büyükşehir Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nden temsilcilerin katıldığı bisiklet sürme etkinliği Büyükşehir Belediyesi Meram Yer Altı Katlı Otopark alanında başlayarak Dere Sosyal Tesisleri’nde son buldu.

BİSİKLET ÇADIRLARI PAZAR AKŞAMINA KADAR HİZMET VERECEK

Ayrıca, Dünya Bisiklet Günü etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz bisiklet tamir çadırları 5 Haziran Pazar günü akşam saatlerine kadar şehrin farklı noktalarında hizmet vermeye devam edecek.