YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2022 13:50   Güncelleme : 03-06-2022 15:43

Bilgehanelerde Yaz Etkinlikleri İçin Kayıtlar Başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik faaliyetlerinden olan Bilgehaneler’de “Bu yaz çok bilge geçecek!’’ sloganıyla yaz dönemi kayıtları başlıyor. Çocuklarla birlikte anne ve babaların da heyecanla beklediği Bilgehaneler’in yaz etkinliklerine kayıtlar 4-12 Haziran 2022 tarihleri arasında alınacak.

Bilgehanelerde Yaz Etkinlikleri İçin Kayıtlar Başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehaneler’de 2022 yaz dönemi kayıtları 4-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyalı çocukların ve gençlerin hem akademik yönden hem de milli ve manevi yönden en güzel şekilde yetişmeleri için gayret gösterdiklerini belirterek bu manada hizmet veren Bilgehanelerin de önemli görevler üstlendiğini söyledi.

 

Bilgehanelerde öğrencilerin dolu dolu bir yaz dönemi geçirmeleri yönünde planlama yaptıklarını kaydeden Başkan Altay, “Çocuklarımızın hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri keyifli bir yaz tatili olması için Bilgehanelerdeki yaz etkinlerimizin çok faydalı olacağına inanıyorum. Yaz tatilini verimli geçirmek isteyen 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıftaki tüm öğrencilerimizin bu güzel fırsatı değerlendirmesi için 4-12 Haziran tarihleri arasındaki kayıtlara başvurmaya davet ediyorum.” dedi.

BU YAZ ÇOK BİLGE GEÇECEK

İlçelerle birlikte 19 şubeye ulaşan Bilgehaneler, sene içinde milli ve manevi değerler temasıyla ders destek programları, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri, atölye ve etkinliklerle öğrencilere hizmet verirken, yaz dönemine de Kur’an-ı Kerim, sportif faaliyetler ve kamp, enstrüman, çömlek, görsel sanatlar, binicilik, “Deney’im Olsun”, “Matölye” (matematik atölyesi) ve çok daha fazlasıyla giriş yapmaya hazırlanıyor.

 

KAYITLAR DİJİTAL ORTAMDA YAPILABİLECEK

26 Haziran-19 Ağustos tarihlerini kapsayacak olan yaz etkinlikleri kayıtları, 4 Haziran Cumartesi günü bilgehane.konya.bel.tr adresinden online kayıt şeklinde alınmaya başlayacak. Veliler, kayıt için verilen dijital platformdan evlerine en yakın Bilgehaneyi seçebilecek ve öğrencilerin kayıtlarını kolaylıkla gerçekleştirebilecek. Böylelikle Bilgehanelere giderek kayıt oluşturulmasına gerek kalmadan kayıt işlemleri kolaylıkla yapılabilecek.