ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 03-06-2022 13:27   Güncelleme : 03-06-2022 15:42

Uyuşturucu Tacirlerine Geçit Yok !

Konya Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Konya genelinde zehir tacirleri ve sokak satıcılarına yönelik yapılan kapsamlı operasyonlarda birçok ikamet ve araçta arama yapılırken yüksek miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Uyuşturucu Tacirlerine Geçit Yok !

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince yapılan operasyonlar kapsamında Karatay ve Selçuklu ilçelerinde iki ikamet ve bir araçta yapılan aramalarda piyasaya sürülmek üzere hazır vaziyette 11.460 adet regapen hap maddesi ve bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

 

Karatay ve Ereğli ilçelerinde ilçe ve asayiş ekipleri ile yapılan şok uygulamalarda iki araçta 3.900 adet sentetik ecza hap maddesi ve üç adet ruhsatsız tabanca ele geçirilirken, Ereğli yolunda yapılan rutin uygulama esnasında durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta yapılan aramada 1.100 gram metamfetamin maddesi, uyuşturucu ticaretinde kullanılan bir adet hassas terazi ve bir ruhsatsız tabanca ile av tüfeği ele geçirilerek el konuldu.

 

Yapılan çalışmalarda gözaltına alınan 11 şahıs emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.