GÜNCEL

Öğrenciler Sağlık İçin Pedal Çevirecekler

Sağlık Bakanlığı tarafından gençlerimizi spora ve fiziksel etkinliğe yönlendirmek amacıyla uygulanan Hareket Etkinliği projesi kapsamında bisiklet dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Öğrenciler Sağlık İçin Pedal Çevirecekler

"Sağlık İçin Pedalla" sloganıyla Konya’daki 50 lise düzeyi öğrenciye yönelik düzenlenen tören, 02 Haziran 2022 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde yapıldı. 

Törende konuşma yapan Konya Valisi Vahdettin Özkan, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortaklaşa yürüttükleri projelerin önemine dikkat çekti. Bu projelerin insana dokunan çalışmalar olduğunu ifade etti. Obezite ile mücadelede de sportif faaliyetlerin etkisine değinerek öğrencilere hediye edilen bu bisikletlerin çok anlamlı olduğunu belirtti. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti.

Vali Özkan’ın konuşmalarının ardından bisiklet dağıtım törenine geçildi. Selçuklu 100. Mesleki Eğitim Merkezi, Meram Mesleki Eğitim Merkezi ve Karatay Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezinden belirlenen öğrencilere bisikletleri takdim edildi. 

Törene Konya Valisi Vahdettin Özkan'ın yanı sıra İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.