S.T.K.
Giriş Tarihi : 31-05-2022 16:12   Güncelleme : 31-05-2022 16:12

Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi 71. Mali Genel Kurulu Yapıldı

Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi 71. Mali Genel Kurulu yapıldı. Toplantıda kooperatif gündeminin yanı sıra tarım sektörünün geleceği de konuşuldu.

Akşehir-Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatifi 71. Mali Genel Kurulu Yapıldı

71. Mali Genel Kurulu’na Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş, Kadınhanı Belediye Başkanı Mehmet Badem, Ilgın AK parti İlçe Başkanı Ömer Apil, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları, Bakanlık temsilcileri, ilçe tarım denetçileri ve çok sayıda çiftçi katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Akşehir Ilgın Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı Yusuf Yazır: “Hükümetimizin,  girdi maliyetlerini dikkate alarak bir fiyat aralığı ortaya koyacağını düşünüyorum. Ayrıca kırsalda tarım ve hayvancılık özendirilmeli ve tarıma, ürüne destek verilmelidir. Kooperatif olarak çalışmalarımıza hep birlikte devam edeceğiz. İnşallah yeni kurulan Ilgın Organize sanayi bölgesinden 60 bin dekar yer alıp bir fabrika kurmayı düşünüyoruz dedi.

Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi veren Ilgın Belediye Başkanı Yalçın Ertaş ise ‘’6 Haziran'dan sonra Ilgın Organize Sanayi Bölgesinde zemin etüt çalışmaları başlayacaktır” dedi.