EĞİTİM

NEÜ’den TEKNOFEST Hamlesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile yapılan protokolle Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’e akademik paydaş oldu. NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, TEKNOFEST Azerbaycan’a katılarak, ülkede çeşitli temaslarda bulundu.

NEÜ’den TEKNOFEST Hamlesi

Konuyla ilgili açıklama yapan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, TEKNOFEST’e gereken desteğin verileceğini ve bu anlamda her zaman desteğe hazır olduklarını belirtti.

Üniversite olarak Samsun ev sahipliğinde gerçekleşecek TEKNOFEST 2022’de akademik paydaş olarak yer almanın heyecanını ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, NEÜ’yü festivalde temsil edecek olan öğrencilere, takım danışmanlarına ve festivalde yer alacak tüm takımlara başarılar diledi.

TEKNOFEST Azerbaycan’a katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’a giden NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Nobel Kimya ödülünü kazanan Türk bilim adamı Aziz Sancar ile görüşme gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu seyahat kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Zeki Yavuzyılmaz, Azerbaycan İlahiyat Enstitüsü Rektörü Akil Şirinov ve Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Elçin Babayev’i ziyaret etti. Ziyaretlerde, ikili iş birlikleri konusunda karşılıklı görüş alışverişi yapıldı. Rektör Zorlu ayrıca, Türkiye Diyanet Vakfı Bakü Türk Lisesi’ni ziyaret ederek Azerbaycan Maarif Vakfı Bakü Okulu inşaatında incelemelerde bulundu.