YEREL

Akşehir Belediyesi’nden Adsız Mahallesi’ne 5 Milyon Liralık Yatırım

Akşehir Belediyesi, mahallelerde yaptığı hizmet ve yatırım çalışmaları kapsamında Adsız Mahallesi’nde kilitli taş çalışmalarına başladı.

Akşehir Belediyesi’nden Adsız Mahallesi’ne 5 Milyon Liralık Yatırım

Adsız Mahallesi’nde devam eden kilitli taş çalışmalarını Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük ile birlikte yerinde inceleyen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya firma yetkililerinden bilgi aldı.

Adsız Mahallesi’nin yapılan bu çalışmalarla bakımlı ve güzel yollara kavuşacağını söyleyen Başkan Akkaya “Daha önce KOSKİ Genel Müdürlüğü’müz tarafından yapılan içme suyu hatları yenileme projesinde yollarımız bozulmuştu. Aynı zamanda Organize Sanayi Bölgemize geçen doğalgaz hattı sebebiyle de yollarımız bozulmuştu. Akşehir Belediyesi olarak bu yılki yatırım programımıza aldık ve Adsız Mahallemizde 40 bin metrekarelik bir kilitli taş çalışması yapacağız. Şu anda bu çalışmamız yoğun bir şekilde devam ediyor. Yaklaşık 5 Milyon TL’lik Adsız Mahallemize bu yıl bir yatırım yapmış olacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Bu güzel yolları kazasız belasız hemşehrilerimiz kullansın diye temenni ediyoruz” dedi.

Akşehir Belediyesi hayvan barınağı projesinin de ihalesinin yapıldığının altını çizen Başkan Akkaya “Kırsal mahallelerimiz ve merkez mahallelerimiz içinde kilitli taş ihalelerimiz yapıldı, buralarda çalışmalarımız sürüyor. Bina bakım ve onarım çalışmaları kapsamında da gerek belediyemize ait binalar, gerekse okul ve cami gibi binalardaki bakım, onarım çalışmaları içinde ihalemizi yaptık, bu binalarında çalışmaları devam ediyor. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Şehir merkezimizdeki içme suyu hattı yenileme projesinin ihalesi henüz yapılmadı. İhale yapılıp çalışmalar başlayınca şehir merkezimizde de sıcak asfalt çalışmaları başlamış olacak” diye konuştu.