SİYASET
Giriş Tarihi : 31-05-2022 15:47   Güncelleme : 31-05-2022 15:47

Davutoğlu’ndan Teşkilatlara: Seçimler İçin Seferberlik İlan Ediyorum

Partisinin 23. İl Başkanları toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “kibirli” olmakla itham etti. “Bu ne kindir?” diye soran Davutoğlu, “Sayın Erdoğan’ı kendi kibri bitirecek. Bayramlaşalım dedik ‘olmaz’ dediler. Bize selam vermeyenler. İsrail yetkilileri ile bir araya geliyor’’ şeklinde konuştu.

Davutoğlu’ndan Teşkilatlara: Seçimler İçin Seferberlik İlan Ediyorum

‘’Önemli Olan Bu Ülkeyi Nasıl Bir Zihniyetle yöneteceğimiz’’

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna değinen Davutoğlu, “Biz sistem kuracağız. Yeni cumhurbaşkanı ya 6 liderden biri olur ya da dışarıdan birisi olur. İster 6 liderden biri olsun ister dışarıdan birisi olsun üzerinde mutabık kalacağımız birisi olacak. Bu ülkeyi nasıl bir zihniyet ile yöneteceğiz? Ortak aday kim aday olursa olsun Türkiye’yi 6 liderin ortak görüşleri yönetecek. Geçmiş dönemde en yakın çalışma arkadaşlarımızın nasıl bozulduğunu görmüş biri olarak bundan sonra bu ülkenin tek bir kişinin iki dudağı tarafından yönetilmesine izin vermeyiz” dedi.

‘’Cahil Zihniyete Karşı Mücadele Etmeye Hazırız’’

Ekonomi eleştirisinde de bulunan Gelecek Partisi lideri, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye yüklendi:

“Para politikasını yok eden cahil bir zihniyete karşı mücadele etmeye hazırız. Senin gözündeki ışıltı bizi ne ilgilendirir? Türk lirasını pul değeri bile olmayan para durumuna düşürdünüz.”

‘’Sanki Yardımları Kendi Cebinden Yapıyor’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal yardımları koz olarak kullandığını belirterek, “Erdoğan’ın ağır ithamlarda bulunup anlaşamadığı kimse olmadı. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum. Asla korkmayın. AK Parti iktidarı ‘Biz gidersek sosyal yardımlar kesilecek’ diyor. Sayın Erdoğan sanki bu yardımları kendi cebinden veriyor” dedi.

Toplantının basına açık kısmının sona ermesi ardından, Davutoğlu, parti yetkilileri ve il başkanları kapalı oturumla çalışmalarına devam ettiler.