EĞİTİM
Giriş Tarihi : 28-05-2022 16:49   Güncelleme : 28-05-2022 17:00

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik Azerbaycan’da Temaslarda Bulundu

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, TEKNOFEST paydaşı olarak gittiği TEKNOFEST Azerbaycan’da çeşitli iş birliği, protokol ve görüşmeler gerçekleştirerek, iki devlet arasında üniversiteler arası birliğini güçlendirecek temaslarda bulundu.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik Azerbaycan’da Temaslarda Bulundu

Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik öncelikle Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzaladı. Rektör Prof. Dr. Mustafa Babanlı, Rektör Yardımcıları Doç. Dr. Gasim Moummadov ve Doç. Dr. Rafig Jamalov protokol imza töreninde yer alan isimlerdi. İmzalanan iş birliği protokolü ile iki ülke arasında eğitim anlamında bağları kuvvetlendirici ve güçlendirici olası çalışmaların temeli atıldı. Sonrasında ise Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Elçin Babayev’le görüşerek iki üniversite arasında işbirlikleri hakkında konuştu.

Azerbaycan’daki temaslarını sürdüren Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Zeki Yavuzyılmaz’ı da ziyaret etti.

Azerbaycan’da gerçekleştirilen iş birlikleri ve ziyaretler ile duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Babür Özçelik, “Her zaman vurgulamaktan büyük gurur duyduğumuz iki devlet bir millet anlayışından yola çıkarak çıktığımız bu yolda, çeşitli temaslarda bulunarak üniversiteler arası işbirliklerini artırma çabası içerisindeyiz. Gerçekleştirdiğimiz görüşme ve protokollerin üniversitemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.