SPOR
Giriş Tarihi : 23-05-2022 15:03   Güncelleme : 23-05-2022 15:15

Büyükşehir Belediyesporlu Saraç Avrupa İkincisi Oldu

Konya Büyükşehir Belediyespor’un milli tekvandocularından Mehmet Sami Saraç, Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Büyükşehir Belediyesporlu Saraç Avrupa İkincisi Oldu

İngiltere’nin Manchester şehrinde 19-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Tekvando ve Paratekvando Şampiyonası’nda milli takım adına yarışan Konya Büyükşehir Belediyesporlu tekvandocu Mehmet Sami Saraç gümüş madalya kazandı.

Avrupa ikincisi olarak başarılarına bir yenisini daha ekleyen Mehmet Sami Saraç, Paratekvando K44 +80 kiloda rakiplerini tek tek yenerek finale yükseldi. Finalde Hırvatistan'dan Ivan Mikulic ile karşılaşan Saraç, zorlu mücadele sonunda ikincilik elde ederek gümüş madalyanın sahibi oldu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Ülkemizi ve şehrimizi temsil ederek Avrupa’da ikinciliği elde eden milli sporcumuz Mehmet Sami Saraç, bir kez daha göğsümüzü kabarttı. Spor yaşamında başarılarının devamını diliyor, elde ettiği bu başarıdan dolayı kendisini ve antrenörlerini tebrik ediyorum.” dedi.

Elde edilen başarılar sonucu Milli Takım, şampiyonayı 9 altın, 5 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 19 madalya ile tamamladı.