SİYASET
Giriş Tarihi : 22-05-2022 14:05   Güncelleme : 22-05-2022 14:14

CHP İl Kadın Kollarından Kaftancıoğlu’na Destek

CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Damla Yılmaz düzenlediği basın açıklamasıyla CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’na destek vererek, Canan Kaftancıoğlu’nun yalnız olmadığını, yanında halkımızın ve CHP’li kadınların olduğunu söyledi.

CHP İl Kadın Kollarından Kaftancıoğlu’na Destek

Gedavet parkında düzenlenen basın açıklamasına CHP İl Kadın Kolları Başkanı Damla Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri, il kadın kolları başkanları, il yönetim kurulu üyeleri ve partili kadınlar katıldı.

CHP Konya İl Kadın Kolları Başkanı Damla Yılmaz basın açıklamasında Kaftancıoğlu’nun yalnız olmadığını belirterek, “Kararlı adımlarla iktidara yürüyen partimiz CHP’nin öncü gücü olan kadınlardan olan yol arkadaşımız partimiz İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu cezalandırmaya çalışıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kadın Kolları olarak 81 ilde ve 973 ilçede bu hukuksuz karara karşı tek ses ve tek yürek olduk. Sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim. Bu ülkede siyasetçi olmak zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak en zordur. Canan Kaftancıoğlu, bütün bu zorlukların karşısında yılmadan, pes etmeden mücadele eden güçlü bir kadın siyasetçidir. Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir, Canan Türkiye’nindir. O’nun yanında halkımız ve biz kadınlar varız. Her zaman destek olacağız. O yüzden Canan Kaftancıoğlu’nu yalnızlaştıramazsınız. İstanbul İl Başkanımız görevinin başındadır ve parti çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmektedir. Biz kadınlar, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devletidir. Bu hukuksuz kararı tanımıyoruz. Tüm kadınlara çağrı yapıyoruz. Gelin! Hukuksuzluğa karşı birlik olalım. Biz kadınların azminin ve kararlığının önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını gösterelim. Biz gücümüzü haktan, hukuktan ve adaletten alıyoruz. Halkın örgütlü gücüyle hareket ediyoruz. Yaşama hakkımız için, eşitlik için, özgürlük için, adalet için, demokrasi için kadın dayanışmasının gücünü göstererek, umudu örgütleyelim. Eşit ve özgür bir gelecek için, yaşasın örgütlü mücadelemiz” dedi.