YEREL
Giriş Tarihi : 14-05-2022 09:44   Güncelleme : 14-05-2022 09:44

Akşehir’de Serdar Tuncer’le Muhabbet ve Şiir Dolu Gece

Akşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Kitap Fuarı kapsamında Akşehir’e gelen Şair ve TV Programcısı Serdar Tuncer Akşehirli sevenleriyle buluştu.

Akşehir’de Serdar Tuncer’le Muhabbet ve Şiir Dolu Gece

Tuncer ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki fuar alanında hayranlarına kitaplarını imzaladı. Yoğun ilginin olduğu kitap imzalama etkinliğinde stant önünde uzun kuyruklar oluştu. Kitap imzalama etkinliğinin ardından Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel ile kısa bir şehir turu yapan Serdar Tuncer, Akşehir’in tarihi dokusuna hayran kaldı. Tarihi evlerin bulunduğu sokaklar ve Akşehir Nasreddin Hoca Evi’nin gezen Tuncer, Nasreddin Hoca Evi’ndeki hiperrealistik heykellerle de hatıra fotoğrafı çektirdi.

Resim önizlemesi

 

Serdar Tuncer Akşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenen bir etkinlikle de tasavvuf tarihinden günümüze uzanan güzel bir söyleşi gerçekleştirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda düşündüren ve yer yer duygulandıran anlatısı ile gönüllere hitap eden Tuncer söyleşisini şiirleriyle de taçlandırdı.

Resim önizlemesi

 

Serdar Tuncer, salonu dolduran Akşehirlilere okuduğu şiirlerle eşsiz bir gece sunarken Akşehir’in güzel insanlarıyla buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya ve etkinliği düzenleyen herkese teşekkür etti.

Resim önizlemesi

Programını Arif Nihat Asya’nın ‘Dua’ şiiri ile bitiren Serdar Tuncer, şiirin mısraları arasında salonu dolduranlarında âmin demesini isteyerek manevi bir ortamda programını tamamladı. Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Şair ve TV Programcısı Serdar Tuncer’i bir kez daha Akşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek güzel söyleşisi için Serdar Tuncer’e teşekkür ederek bir plaket takdim etti.

Resim önizlemesiResim önizlemesiResim önizlemesiResim önizlemesiResim önizlemesi