GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 13:53   Güncelleme : 13-05-2022 20:15

Özel Öğrencılere Özel İlgi

Yunak Kaymakamı Murat Karahan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ilçede bulunan iki rehabilitasyon merkezine ziyaret gerçekleştirdiler.

Özel Öğrencılere Özel İlgi

Kaymakam Murat Karahan, ilçede bulunan Özel Yenilik Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Özel Umutevim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine bir ziyaret gerçekleştirerek, merkezlerde eğitim gören öğrenci ve çalışanların Dünya Engelliler Haftalarını kutladı.

10-16 Mayıs tarihlerinde kutlanan Dünya Engelliler Haftası kapsamında gerçekleşen ziyaretlere Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ile Şube Müdürü Abdullah Tunçez eşlik ettiler.

Kaymakam Karahan, kurum yetkilileri ile bir süre görüşerek, öğrencilerle de sohbet etti. Kaymakam Karahan ziyaretleri esnasında yaptığı konuşmada; "Gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli engeller ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına varmak ve onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Devlet olarak tüm engelli bireylerimizin talep ve beklentilerini yerine getirme konusunda gerekli hassasiyeti gösterirken, aynı zamanda toplumsal bir sorumluluk olan engellilerin sorunları, tüm vatandaşlarımızı da yakından ilgilendirmektedir." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da; "en büyük engelin sevgisizlik olduğunu belirterek, sevgi ve hoşgörü ile her engelin aşılacağını belirtti.

Kurum müdürleri, ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı Kaymakam Karahan'a ve Milli Eğitim Müdürü İşcan'a teşekkür ettiler.