ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-05-2022 09:02   Güncelleme : 13-05-2022 20:13

Hırsız Paralarla Eğlenirken Yakalandı

İnşaat İşçisinin Ev Almak İçin Biriktirdiği Paraları Çalan Hırsız Eğlence Mekanında Yakalandı

Hırsız Paralarla Eğlenirken Yakalandı

Konya’da bir inşaat işçisinin ev almak için yıllarca inşaatlarda çalışarak biriktirdiği 290 Bin TL’yi evine girerek çalan hırsız eğlence mekanında yakalandı.

Olay Konya’nın Meram ilçesi Alparslan Mahallesinde meydana geldi. Tek hayali ev almak olan ve yıllarca inşaatlarda çalışarak biriktirdiği parayı evindeki çekyatın içerisinde saklayan inşaat işçisinin evine hırsızlık için giren şahıs evin altını üstüne getirerek çekyatın içerisindeki 290 bin TL’yi alarak kayıplara karıştı.

Evine hırsız girdiğini fark eden inşaat işçisi, yıllarca biriktirdiği paranın çalındığını fark edince dünyası başına yıkıldı. Yıllarca inşaatlarda zor şartlarda çalışıp dişinden tırnağından artırdıklarıyla bir ev alabilmek için ömrü boyunca biriktirdiği paranın çalınması üzerine inşaat işçisi polise başvurdu.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, Meram Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğine bağlı özel ekiplerle detaylı inceleme başlattı. Yapılan detaylı kamera incelemeleri ve saha araştırmalarıyla Özel Ekip, hırsızı kısa sürede tespit etti.

Hırsız Paralarla Eğlenirken Yakalandı

Hırsız tespit edildiği gün içerisinde yapılan çalışmalar sonucunda inşaat işçisinin ev almak için yıllarca biriktirdiği paraları eğlence mekanında yerken yakalandı. Şahsın üzerinden 120 Bin TL., ev aramasında ise 140 Bin TL., toplamda 260 Bin TL’ para çıktı. Paraya el konularak sahibine teslim edildi. Hırsızlık zanlısı M.S. sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi