GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-05-2022 10:02   Güncelleme : 09-05-2022 11:05

Türk Yıldızları Ve Solotürk’ten Sobe Vakfı Öğrencilerine Özel Anlamlı Gösteri

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfı öğrencileri hayallerine SoloTürk ve Türk Yıldızları ile kavuştu.

Türk Yıldızları Ve Solotürk’ten Sobe Vakfı Öğrencilerine Özel Anlamlı Gösteri

Otizmde erken tanı ve özel eğitimin son derece önemli olduğunu ve bu anlamda farkındalık çalışmalarını öncelediklerini belirten Vakıf Başkanı Mustafa AK, “Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı otizm eğitim merkezi olan merkezimizde öğrencilerimizin bağımsız bireyler haline gelmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Resim önizlemesi

Bu anlamda Nisan otizm farkındalık ayında da eğitimin önemine vurgu yaptık. Otizm farkındalığı sadece Nisan ayından ibaret değildir. Her an otizmli çocuklarımızın farkında ve onların destekçisi olmalıyız. Öğrencilerimizin pilot olma hayallerine şahit olmuştuk. Bu anlamda 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’na yaptığımız ziyaret çok kıymetli oldu. Öğrencilerimiz Türk Yıldızları ve SoloTürk ekipleriyle bir araya geldi ve kendilerine özel gerçekleştirilen anlamlı gösteriyi izlediler.  Bizlere böyle bir imkanı sunan ve yaptıkları çalışmalarla gurur kaynağımız olan Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına, SoloTürk ve Türk Yıldızları ekibine şahsım ve Vakfımız adına çok teşekkür ediyorum. Bu vesile ile görev şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum” dedi.

Resim önizlemesi

 

            Öğrenciler komutanlığa geldiklerinde ilk olarak kendilerini bekleyen pilotlarla harika vakit geçirdi. Tanışma ve küçük bir brifingin ardından otizmli çocuklar için özel olarak planlanan gösteriler başladı. Sevgiyle ağırlanan otizmli çocuklar pilotlara sarılarak teşekkürlerini iletti.

Resim önizlemesi

Gösterilerin bitiminde Vakıf Başkanı Mustafa AK, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa BÜYÜKEĞEN, Zerrin ÖZEL ve Seda DAĞLI  3. Ana Jet Üs Komutanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Önder ŞENSÖZ’e otizmli öğrenci Yiğit kendi yaptığı ebru eserini hediye etti. ŞENSÖZ’de Vakıf Başkanı AK’a üzerinde Konya 3 Ana Jet Üs Komutanlığı logosunun yer aldığı bir plaket hediye etti. Ziyaret, hatıra fotoğrafları ile son buldu.

Resim önizlemesi