YEREL
Giriş Tarihi : 08-05-2022 14:55   Güncelleme : 08-05-2022 15:42

İzmir Motosiklet Kulübü Üyeleri Akşehir’e Hayran kaldı

Güvenle, keyifle, birlikte sloganıyla İzmir’den yola çıkarak Türkiye turu yapan İzmir Motosiklet Kulübü üyelerinin son durağı Akşehir Oldu.

İzmir Motosiklet Kulübü Üyeleri Akşehir’e Hayran kaldı

11 Motosiklet 22 kişiden oluşan kulüp üyeleri Akşehir’de tarihi mekanları ve kültürel alanları ziyaret ettiler. Akşehir’de bir gece konaklayan kulüp üyeleri için Akşehir Kültür Merkezi’nde Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri tarafından da özel bir gösteri sergilendi.

Motosikletlerine Ters Bindiler

Akşehir’de tarihi evlerin bulunduğu sokaklarda motosiklet ile bir tur yapan kulüp üyeleri, Nasreddin Hoca Meydanındaki eşeğe ters binen Nasreddin Hoca heykeli önünde de motosikletlerine ters binerek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Akşehir Belediye başkanı Dr. Salih Akkaya’da Nasreddin Hoca Meydanı’nda kulüp üyelerine eşlik ederek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Akkaya ile birlikte Nasreddin Hoca Türbesi’ni de ziyaret eden kulüp üyeleri, Akşehir’in tarihi ve kültürel güzelliklerine hayran kaldıklarını belirttiler.

İzmir Motosiklet Kulübü’nün Türkiye turu kapsamında Akşehir’e geldiğini, kulüp üyelerinin birkaç gün Akşehir’de misafir olduklarını belirten Başkan Akkaya “Kendilerine Akşehir’imiz ziyaret ettikleri için teşekkür ediyorum. Onlar zaman zaman böyle turlar düzenliyorlar, hepsi birbirinden haşmetli motorlarla, birbirinden güzel insanlar bir araya gelmişler ve ülkemizin güzelliklerini temaşa ediyorlar. Bu tür faaliyetlerinde kendilerine kazasız belasız seyahatler diliyorum. Ayrıca Cumhuriyet tarihinin kesintisiz yapılan ender şenliklerinden biri olan ve bu yıl 63.’üncüsünü düzenleyeceğimiz Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği’mize de kendilerini davet ediyoruz. Belki bu yıl onların katılımıyla şenliğimizde motosiklet yarışları da yaparız. Az önce kulüp üyelerimiz Nasreddin Hoca’nın eşeğe ters bindiği heykelin önünde motosikletlerine ters binerek hatırayı yaşatmış oldular. Kendilerine Akşehir’i ziyaret ettikleri için tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İzmir Motosiklet Kulübü Disiplin Birim Yöneticisi Akın Kocaman’da yaptığı açıklamada “Güvenle, keyifle, birlikte sloganıyla çıktığımız Türkiye turunda sırasıyla Karadeniz, Trakya ve son olarak da Güney Anadolu turunun son noktası olarak Akşehir’deyiz. Sayın Belediye Başkanımıza misafirperverliği ve bizleri ağırladığı için özellikle teşekkür ediyorum. Akşehir’imizde kültürel mirasımızın tüm dokunuşlarını, tüm değerlerini koruduğu, yaşattığı ve gelecek nesillere iletilmesi için üstün gayretleri için değerli Belediye Başkanımıza kulübüm ve tüm Türkiye adına teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Burada olmak hakikatten çok keyifli. Türkiye’nin tüm topraklarında motosiklet bilincini, güvenli motosiklet sürüş, motosikletin güvenli bir araç olduğunu göstermek ve tüm Türkiye’ye İzmir Motosiklet Kulübü’nün varlığını göstermek için yollardayız. Bizleri takip edin” diye konuştu.

Başkan Akkaya; İzmir Motosiklet Kulübü Disiplin Birim Yöneticisi Akın Kocaman’a Nasreddin Hoca’nın tersine çalışan saatini armağan ederken, kulübün kadın üyelerine de Anneler Günü münasebetiyle çiçek takdim etti. Kulüp üyeleri türbedeki hatıra fotoğrafı çekiminin ardından Akşehir’den ayrıldı.