GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 19:48   Güncelleme : 08-05-2022 10:04

İl Müdürü Büyük'ten Anneler Günü Mesajı

Konya İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük Anneler Günü dolayısı ile mesaj yayımladı

İl Müdürü Büyük'ten Anneler Günü Mesajı

Konya İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük mesajında şu ifadeler yer verdi ;

‘’Bir toplumu ayakta tutan temel yapı şüphesiz ki "aile"dir; ailenin özü ise, karşılıksız sevgi ve fedakârlığın timsali olan annelerimizdir. Ancak annelere hak ettiği değeri veren toplumlar güçlü bir medeniyet kurabilir ve geleceği inşa edecek erdemli nesiller yetiştirebilir.

Nitekim Yaratan'ın onların kalplerine yerleştirdiği sevgi ve merhamet, bu dünyada başka hiçbir hissiyatla kıyas edilmeyecek kadar yüce bir duygudur. Cennetten dünyaya uzanan bu aziz ve asil duygu, hayatı güzel ve anlamlı kılan en kıymetli değerlerden biridir.

Gözümüzü dünyaya açtığımız ilk andan itibaren en büyük dayanağımız olan annelerimiz, insanoğlunun dünyadaki "ilk" öğretmeni olma özelliğini de üzerlerinde taşır. Onun karnında başlayıp kucağında devam eden ve gölgesinde ilerleyen bu hayata dair nice kıymetli bilgi ve davranış, annelerimiz tarafından bizlere öğretilmiştir.

Efendimiz (sav)'in de işaret ettiği gibi ayaklarının altında Cenneti misafir eden annelerimizin hakkını ödeyemesek de onlara saygıda asla kusur etmemeli, hatırlarını sormalı, onlara hizmet etmeyi en büyük şereflerden biri olarak idrak etmeliyiz. Annelerimize göstereceğimiz hürmet ve sevginin hem bu dünyada hem de öbür dünyada bizleri daha değerli kılacağını asla unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmet ve şükranla anıyor, şehitlerimizin anneleri başta olmak üzere, yeryüzündeki tüm annelerin "anneler günü"nü tebrik ediyorum.’’dedi.