GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 19:24   Güncelleme : 07-05-2022 19:42

Hasan Kılca: Annelerimiz Sağlıklı Ve Güçlü Toplumun Güvencesidir

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Anneleri hoşgörünün, fedakârlığın, şefkat ve merhametin adı olarak nitelendiren Hasan Kılca, güçlü bir toplumun ancak güçlü anneler sayesinde inşa edilebileceğinin altını çizdi. Kılca; “İnsanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs geren fedakâr annelerimiz; sağlıklı ve güçlü toplumun en önemli güvencesidir” dedi.

Hasan Kılca: Annelerimiz Sağlıklı Ve Güçlü Toplumun Güvencesidir

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Anneler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Sevgi, şefkat ve fedakârlık duygularının temsilcisi annelerin, kendilerini büyütürken merhamet ve adalet gibi değerleri de aynı şekilde büyüttüğüne vurgu yapan Hasan Kılca’nın Anneler Günü mesajı şu şekilde;

“İnancımız ve yüzlerce yıllık medeniyetimizde annelik, kutsal bir vazife ve yüce bir mertebedir. Annelik, yaşamak ve yaşatmak adına eşi benzeri bulunmayan gurur ve mutluluktur. Dünyaya geldiğimiz gün sıkıca tuttuğu elimizi bir daha hiç bırakmayan, elini evlatlarının üzerinden çekmeyen annelerimiz; bizlere hiçbir zaman vazgeçmemeyi, ihtiyacı olana el uzatmayı ve paylaşmayı öğretendir. Anneler yanlızca evlatlarını değil; aynı zamanda bir toplumu da dünyaya getirirler. Varlıklarıyla bizleri tamamlayan, mücadeleleriyle bizlere güç veren annelerimize olan sevgimizi elbette tek bir güne sığdırmak mümkün değildir. Sağlıklı bir toplumun oluşmasında annelerimizin katkısı yadsınamaz. Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan annelerimiz, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının da en önemli güvencesidir. Dolayısıyla, hayatımız boyunca hep en yakınımızda ve yanı başımızda olan annelerimize yaşamlarının her döneminde saygı ve sevgimizi göstermek, biz evlatları olarak hepimizin en önemli vazifesidir.

Bu vesileyle; cennetle müjdelediği şehitlerimiz ile gazilerimizin kıymetli emanetleri ve engelli annelerimiz başta olmak üzere, bütün annelerin gününü yürekten tebrik ediyor; ahirete irtihal eden annelerimize yüce Mevla’mdan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.”