ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 06-05-2022 11:32   Güncelleme : 06-05-2022 11:51

Konya’da Yollar Artık Daha Güvenli

Emniyet Genel Müdürlüğü, hızdan kaynaklı trafik kazalarını önlemek amacıyla 27 noktada 'Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri' kurulum çalışmalarının tamamlandığını duyurdu.

Konya’da Yollar Artık Daha Güvenli

YENİ HIZ KORİDORLARIYLA KURAL İHLALLERİNİN ÖNÜNE GEÇİLECEK

İlimizde ölümlü ve yaralanmalı kazaların önüne geçerek karayolu kullanıcılarının can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını oluşturarak kural ihlalinde bulunan veya suça karışan araçları tespit etmek amacıyla kurulan EDS-3 Projesi kapsamında Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri 09.05.2022 tarihinden itibaren faaliyete başlıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Elektronik Denetleme Sistemi, Ortalama Hız İhlal Tespit Sistemleri Projesi ile meydana gelecek kazaların azaltılarak ilimizde daha çok bölgede trafikte kurallı seyir kültürünün yerleşmesini sağlamayı amaçlıyor. Projede Trafik ihlali yapan sürücüler üzerinde algılanabilir yakalanma riskinin oluşması hedefleniyor.

EDS-3 PROJESİ BU NOKTALARDA FAALİYETE BAŞLIYOR

09.05.2022 Pazartesi gününden itibaren EDS-3 projesi kapsamında daha önceden ekipler tarafından sıkı şekilde denetimi gerçekleştirilen ve mobil radar uygulaması ile kural ihlallerinin önüne geçilmesi amaçlanan; Aliya İzzet Begoviç, Ankara Yolu, Aksaray Yolu,Veysel Karani Cd., Aslım CD., Karaman Yolu, Hatıp ve Antalya Çevre Yolu Caddelerinde toplam 27 koridor ve 110.007 Metrelik alanda gidiş ve geliş olmak üzere ortalama hız ölçümü yapan hız koridorları faaliyete başlayacak.