GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-05-2022 12:55   Güncelleme : 05-05-2022 13:47

Mahmut Sami AİHL öğrencileri iyilikte yarıştı

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri ve eğitimcileri, Ramazan Bayramını her kesimin coşkuyla kutlayabilmesini sağlayabilmek için “Okullarımız iyilikte yarışıyor” adlı yarışma başlattı

Mahmut Sami AİHL öğrencileri iyilikte yarıştı

Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri ve eğitimcileri, Ramazan Bayramını her kesimin coşkuyla kutlayabilmesini sağlayabilmek için “Okullarımız iyilikte yarışıyor” adlı yarışma vesilesiyle başlatılan projede pek çok iyiliğe ulaştı. 

whatsapp-image-2022-05-05-at-11-48-35.jpeg

İslam alemi için büyük önem arz eden Ramazan Bayramı’nı her kesimin coşkuyla ve mutlulukla kutlayabilmesini sağlayabilmek için “Okullarımız iyilikte yarışıyor” adlı yarışma vesilesiyle başlatılan projede pek çok iyiliğe ulaşıldı. “Bayramları bayram yapalım, her yüreğe dokunalım” isimli projede Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinden Azime Merve Kılıç, Betül Sımsıkı ve Emine Beyza Akman danışman öğretmenleri Halime Er ve okul idaresinin desteği ile çalışmalarını sürdürdü.

Doğa ve hayvanata da bayram sloganıyla doğaya herhangi bir yük bırakmamak adına kendi elleriyle yaptıkları geri dönüştürülebilir mama kaplarıyla yiyeceğe ulaşamayan hayvanlara mama dağıtıldı. “MSR iyilikle var” sloganıyla başlattıkları kampanya da elde edilen bağışla 55 ihtiyaç sahibi çocuğun birer çift bayramlıklarının yanı sıra her bir çocuğumuza bayram harçlıkları, oyuncakları, bayram çikolataları, yaş pasta ve uçan balonları ulaştırıldı. Ayrıca yaşlılar ziyaret edilerek ufak hediyelerle hatırları alındı. Böylece bayramın manevi huzuru ve neşesinin her yerde hissedilmesi için çaba sarf edildi.

whatsapp-image-2022-05-05-at-11-48-35-3.jpeg