SİYASET
Giriş Tarihi : 03-05-2022 17:56   Güncelleme : 03-05-2022 18:10

Saadet Partisi Konya Teşkilat mensupları bayramlaştı

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı teşkilat üyeleri Ramazan Bayramı münasebetiyle bayramlaşma programı düzenledi

Saadet Partisi Konya Teşkilat mensupları bayramlaştı

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığında gerçekleştirilen programa Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Lütfi Yalman, Genel İstişare Kurulu (GİK) Üyeleri Hasan Hüseyin Öz ve Hasan Hüseyin Uyar, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Özkafa, Karatay Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Şen, İl Müfettişi Ali Mücevher, Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Ceylani Kılınç, Cansuyu Konya Temsilcisi İsmail Tozan, İlçe Başkanları ve çok sayıda Parti mensubu katılım gösterdi. Programda söz alan Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, “Pandemi sebebiyle 2 yıldır birbirimizden uzak olarak gerçekleştirdiğimiz bayramlarımızı artık bu bayramda birlikte gerçekleştiriyoruz. Rabbimize hamt ediyoruz. Bu süre zarfında büyüklerimizden, teşkilat mensuplarımızdan aramızdan ayrılanlar oldu. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Ramazan Ayını idrak edebildiğimiz kadarıyla idrak etmeye çalıştık. Rabbim tuttuğumuz oruçları, kıldığımız namazlarımızı, infaklarımızı kabul etsin. Bu günler vesilesi ile Rabbim tüm Müslümanların da yardımcısı olsun” dedi.

Resim önizlemesi

 


İKTİDAR KINAMA DEĞİL İCRAAT ORTAYA KOYMALIDIR

Konuşmasında İsrail’in Filistin’e uyguladığı zulüme değinen Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, “İslam Dünyası geleneksel olarak sıkıntıları, dertleri, sahipsizliği ile birlikte hem Ramazan Ayını hem de bayramı idrak ediyor. Bir ramazan ayı boyunca Filistinli Kardeşlerimiz hem Ramazan Ayını idrak etmeye çalışırken hem de ilk mescidimiz Mescidi Aksa’mızı Siyonistlerin kirli postallarından korumaya çalıştılar. Aynı şekilde diğer İslam coğrafyaları da bundan çok farklı değildi. Yıllardır hepimiz şahidiz, bayramlarda hemen hemen aynı şeyleri konuşuyoruz. Bu bayramda da değişmedi maalesef. İslâm Dünyasının durumu nedense hiç değişmiyor. Hatta geri gidiyor ileri gitmiyor. Başka ülkelerin esaretinde her türlü zulme maruz kalan Müslümanlar, küresel güçlerin güçlerini gösterdikleri- tepiştikleri coğrafyalardaki Müslümanlar, öksüz- yetim bırakılan çocuklar, dul kalan- tecavüze uğrayan kadınlar, göçe zorlanan insanlar, mülteci kamplarında yaşamak zorunda bırakılanlar, ülkesi sömürülüp aç bırakılanlar bu şekilde uzayıp gidiyor. Bu sahipsiz kalmış İslam coğrafyalarının hali. Bir de bizim gibi sahipli olduğumuzu zannettiğimiz ülkelerin hali var. Bizimkiler de bu zulmü yapan batı ile, Amerika ile, İsrail ile nasıl aramızı iyi tutarız derdindeler. Bu kadar Müslümanın gözü önünde, gözümüzün içine baka baka bütün bir coğrafyayı tarumar edildi. İsrail bir ramazan boyunca Filistin’de, Gazze’de zulüm yaptı. Buna rağmen hala normalle peşinde, hala bu zalimlere yaranma peşindeyiz. Bu gözü dönmüş caniler her türlü zulmü yaparken bizimkiler de; her daim İsrail’e arka çıkan, İsrail’in çıkarlarını koruyan batıdan medet umar haldeler. Zulmün bizzat içinde olanlara neden sessiz kaldıklarını sorguladılar. Hiç bir yaptırımları yok. Bütün bu zulümler meydana gelirken sadece kınamakla yetindiler. Aslında bu tepkiyi de vermezler de her seçim öncesi oy devşirmek adına bu konuları gündeme getirip, istismar ettikleri kesime bir şeyler yapıyormuş görüntüsü vermek için bu cılız kınamaları gerçekleştiriyorlar. Bu İslam coğrafyasının hali. Diğer taraftan yurtiçinde de vatandaşımız; bu küresel emperyalizmin ülkemiz üzerinde oynandığı oyunları göremeyen veya görmezden gelen idarenin neticesinde varlık içerisinde yokluk çekiyor. Vatandaşımız ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor” diye konuştu.

Resim önizlemesi

VATANDAŞLAR EKONOMİK OLARAK ZOR DURUMDA

Ülkede yaşanan Ekonomik krize değinen Saydam, daha sonra şunları söyledi: “Enflasyon aldı başını gitti. Artık bu ortamda vatandaşımız nasıl bir ramazan geçirdi, şimdi bu zor şartlar altında nasıl bir bayrama girdi Allah bilir. Okuyabilmek, iş güç sahibi olabilmek için memleketinden çıkan çocuklarımız bayram için ailelerinin yanına gidebildiler mi bilemiyoruz. Yine köylerine, kasabalarına, ilçe ve illerine gerekli yatırım yapılmadığı, iş sahası açılmadığı için memleketinden çıkan gurbette zor şartlar altında çalışmaya zorlanan aileler ulaşımda ki pahalılıktan dolayı memleketlerine anne babalarının akrabalarının yanına dönebildiler mi bilemiyoruz. Ama endişe ediyoruz. Bizi idare edenlerin hiç böyle bir kaygısı oldu mu, umurlarında mı? Bu hayat pahalılığında çocuğuna bayramlık alamayan, ayakkabı alamayan aileler anneler babalar olmuştur. Bunları dert ediniyorlar mı? İdarenin ilgisizliği da ayrıca bir endişemiz. Ramazan boyunca yardım kuruluşları, Diyanet, Kızılay, Sosyal Yardımlaşma, belediyeler, vatandaşlarımız herkes fakir fukaraya yardım ediyorlar. Artık bu mesele o kadar çok gündem işgal ediyor ki; buradan ülkemizde ciddi miktarda yardıma muhtaç olan aile olduğunu anlıyoruz. Her yıl fakir sektörü daha da büyüyor. Fakiri azaltmamız gerekirken her yıl daha da fazlalaşıyor. Üzülüyoruz. Rabbim tüm Müslümanların yardımcısı olsun. Artık başta Türkiye olarak biz olmak üzere diğer İslam Coğrafyaları bu zilletten kurtulmalı. Son yüzyılda yaşanan hadiselerden bir ders çıkarmalı. Oyuna gelmemeli. Bu zalim batı ile işbirliği yapmayacak, onların oyunlarına gelmeyecek, iktidarları iş başına getirmeli. İslam Coğrafyası insan onuruna yakışır bir yaşam düzeyine ulaşmalı. İçinde bulunduğu zilletten çıkmalı. Bayramlar bayram gibi olmalı. Bunun için çalışıyoruz. Gayret ediyoruz. Allah'a şükür iktidarda bulunduğumuz zamanlarda İslam coğrafyasını ezdirmedik. Hatta iktidarda değilken bile imkanlarımız ölçüsünde ezdirmedik. Yine vatandaşımız doğduğu yerde doysun, anne babası ile insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamını sürdürsün, kimseye el açmasın, onurlu bir şekilde bayramını, tatilini yaşasın diye ülkenin her tarafına yatırımı yaydık. Fabrikalar açtık. Çiftçimize, esnafımıza gereken desteği verdik. Bunlardan dolayı müsterihiz. Yine aynı şekilde hem ülkemiz hem İslam Coğrafyası ayağa kalksın diye çalışıyoruz. Bu gaye ve uğurda yılmadan usanmadan gayret eden tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Tüm milletimizin, hemşerilerimizin bayramını tebrik ediyor aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum. Bayramınız mübarek olsun.”

Resim önizlemesi

ÜLKENİN KURTULUŞ RECETESİ MİLLİ GÖRÜŞTEDİR

Bayramlaşma programın da partililere hitap eden Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Özkafa, “Sözlerime başı rahmet ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayının hepimize rahmet olması bayramımızın mübarek olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Şu hakikati bayram vesilesi ile bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Ülkemiz de Saadet Partisi iktidara gelmeden yaşanan sorunların hiçbiri çözülmeyecektir. Bunun ispatını iktidara geldiğimiz dönemde ortaya koyduğumuz tüm icraatlar ile gösterdik hamdolsun. Koalisyon ile geldiğimiz iktidarda Kıbrıs Barış Harekâtı, D-8 projesinin hareketi geçirilmesi de somut ispatlarıdır. Bütün bu saydığımız icraatların hepsini Saadet Partimiz tek başına iktidara gelemediği halde gerçekleştirdi. Şimdi 20 yıldır ülkemizi tek başına yöneten mevcut iktidarı değerlendirmek gerekirse şöyle bir örnek vermek istiyorum. Öyle büyük hesaplar yapmaya gerek yok. İktidar, İktidara gelemeden önce asgari ücretle çalışan bir vatandaş maaşı ile evine kaç adet marul alabiliyordu şimdi kaç adet marul alabiliyor bunu incelediğimizde iktidarın ne halde olduğunu anlayabiliyoruz. İktidar Millî Görüş gömleğini çıkardık diyerek yola çıktı. Gömleği çıkardıktan sonra faiz sarmalı içerisinde kayboldu. İktidar son 3 ayda sadece Faize 85 milyar para ödedi. Bu para ile ülkemizde 85 bin adet ev yaptırabiliyoruz, sadece araba alınmak istense 150 bin adet alınabiliyor yine aynı şekilde ülkemizde üretim yapan fabrikalara aktarılsa üretim kapasitemizin ne kadar artacağı ortadır. Ancak bu para dünya siyonizmine yani bankalara aktarılıyor. Ülke yönetmek Milli Görüş gömleğini çıkarmakla değil ancak Milli Görüş politikalarını takip etmek ile olur. Elhamdülillah iktidar olduğumuz sürece bunu anlımızın akıyla başardık. İktidara geldiğimiz süreçte de inşallah tüm bu hizmetlere hak ekseni etrafında vatandaşlarımıza sunacağız” ifadelerine yer verdi.

Resim önizlemesi