GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 11:29   Güncelleme : 30-04-2022 11:51

Murat Kurum Karapınar 'da Açılış yaptı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum, bir dizi ziyaret, açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Karapınar İlçemize geldi.

Murat Kurum Karapınar 'da Açılış yaptı

Bakan Kurum, programları kapsamında ilk olarak, 24 derslikli Karapınar İller Bankası Cumhuriyet İlkokulu açılış törenini gerçekleştirdi. Daha sonra okulda incelemelerde bulunan Bakan Kurum, öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

Sayın Bakanımız, açılış törenin ardından Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka’yı ziyaret etti. İlçemize yapılan yatırımlar ve İlçemizin ihtiyaçları konusunda Başkan Yaka’dan bilgi alan Bakan Kurum, İlçemizin ihtiyaçlarını yerinde değerlendirdi.

Bakan Kurum, Karapınar Cumhuriyet Meydanı’nda Karapınarlı hemşehrilerimizle İftar programında bir araya geldi. Sayın Bakanımız, vatandaşlarımızla sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.

Sayın Bakanımızın İlimizdeki programları Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 800 metrekarelik Kitap Kafe’yi ziyaretleri ile devam etti. Sayın Bakanımız, Kitap Kafe’yi gezerek öğrencilerle hasbihal etti.

Bakan Kurum, Kitap Kafe ziyaretinin ardından Karapınar Kaymakamı Oğuz Cem Murat’ı ziyaret ederek, ilçe faaliyetleri ve devam eden kamu yatırımları hakkında bilgiler aldı.

Bakan Kurum, programları kapsamında son olarak Karapınar Millet Bahçesi’nde düzenlenen Ramazan Şenliği programına katıldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum'a Karapınar İlçemizdeki programları sırasında; Vali Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar ve Hasan Suver, İller Bankası (İLBANK) Genel Müdürü Yusuf Büyük, Bakanlık yetkilileri ile İl ve ilçe protokol üyeleri eşlik etti.