GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 09:39   Güncelleme : 29-04-2022 09:54

Kaymakam Murat Karahan ; , Bayramlar Topluma Umut Ve Sevgi Veren, Birlik Ve Dirliği Sağlayan Özel Günlerdir.’’

Yunak Kaymakamı Murat Karahan, Ramazan Bayramı Dolayıyla kutlama mesajı yayımladı.

 Kaymakam Murat Karahan ; ,  Bayramlar Topluma Umut Ve Sevgi Veren, Birlik Ve Dirliği Sağlayan Özel Günlerdir.’’

Kaymakam Karahan Mesajında şu ifadelere yer verdi ;

‘’Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut ve sevgi veren, birlik ve dirliği sağlayan özel günlerdir.

Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en yüksek düzeyde yaşandığı bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar, mutlulukların paylaşıldığı, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, dostluk duygularının güçlendiği; dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu; insanların kaynaşmasına ve barışın tesisine aracılık eden ulvi ve müstesna günlerdir. Millet olarak, bayramların getirdiği kardeşlik, barış ve huzur ortamının değerini kavrayarak, iyiye ve güzele yönelmeli hayatımıza hoşgörüyü egemen kılarak, her türlü dargınlık ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak birbirimizi kucaklayabilmeyiz. Ülkemizde huzur ve güven içerisinde bir bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, yakın coğrafyamızda yaşanan olumsuzluklar da bizleri büyük bir üzüntüye boğmaktadır. Gönül coğrafyamızda ve tüm dünyada yaşanan insanlık dışı olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyorum.

Bu duygularla, Ramazan Bayramının tüm insanlığa, ülkemize ve ilçemize barış, huzur ve güven getirmesini diliyor, tüm hemşerilerime selam ve sevgilerimi sunuyorum.’ dedi