ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 28-04-2022 12:43   Güncelleme : 28-04-2022 12:55

Konya Emniyetinden Sigara Ve Akaryakıt Kaçakçılarına Operasyon

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce (KOM) Konya’da gerçekleştirilen operasyonda 1 milyondan fazla makaron, çok sayıda kaçak sigara, kaçak akaryakıt ve cep telefonu ele geçirildi.

Konya Emniyetinden  Sigara Ve Akaryakıt Kaçakçılarına  Operasyon

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, devletin vergi kayıplarının önlenmesi ve haksız kazancın engellemesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

 

1 MİLYONDAN FAZLA KAÇAK MAKARON VE ÇOK SAYIDA TÜTÜN ÜRÜNÜ YAKALANDI

 

KOM şube ekipleri tarafından hem halkın sağlığıyla oynayan hem de devleti zarar uğratan kişilere yönelik çalışmalarda kaçak sigara ve tütün mamulü üretip satan kişilere büyük darbe vuruldu. Yapılan operasyonlarda toplam 1 milyon 70 bin kaçak makaron, 25.500 doldurulmuş sigara, 14 Kg. tütün ve 20 adet kaçak cep telefonu ele geçirildi.

26 BİN LİTRE KAÇAK AKARYAKIT ELE GEÇİRİLDİ

KOM Şube Müdürlüğü tarafından akaryakıt kaçakçılarına yönelik yürütülen başarılı operasyonlarda 26.190 litre kaçak akaryakıt, 1 adet sayaçlı santrifüj aparat ve 1 adet elektrik için kullanılan benzinli jeneratör ele geçirilerek el konuldu.

Olaylarla ilgili toplam 12 şüpheli gözaltına alındı, emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adli mercilere sevk edildi.