S.T.K.
Giriş Tarihi : 27-04-2022 16:48   Güncelleme : 27-04-2022 16:52

Konya’daki Trabzonlular İftar Yemeğinde Buluştu

Konya'da yaşayan Trabzonlular, Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğinde bir araya gelerek hasret giderdi.

Konya’daki Trabzonlular İftar Yemeğinde Buluştu

Koranavirüs salgınından dolayı etkinliklerine bir süre ara veren Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğince iki yılın ardından iftar programı düzenlendi. Atiker Delüx Meram’da düzenlenen iftar yemeğine, dernek yönetim kurulu üyeleri, kamu görevlisi, esnaf ve öğrenci birçok Trabzonlu, aileleriyle birlikte katıldı.

Resim önizlemesi

Programda konuşan Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Celalettin Çiftçi, “Mübarek Ramazan ayının bu güzel iftar yemeğinde hemşerilerimizle iki yılın ardından tekrar bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan, birliktelik, paylaşmak ve kaynaşmak için önemli bir fırsattır. Bu ayın bereketi ve rahmeti her alanda kendisini göstermektedir.” dedi.

 

Çiftçi,Resim önizlemesi derneğin 2016 yılında kurulduğunu ifade ederek, Konya’da yaşayan Trabzonluları birbirleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak, sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla bu tür etkinlikleri gerçekleştireceklerini söyledi. Çiftçi ayrıca, 2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonunun iki önemli takımı Trabzonspor ve İttifak Holding Konyaspor’a ligin bitimine az bir süre kala şampiyonluk ve ligi ikinci olarak tamamlama yarışında başarılar diledi.

Resim önizlemesi