GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2022 17:37   Güncelleme : 26-04-2022 17:41

Ahmet Pekyatırmacı: “Bin Aydan Hayırlı Olan Kadir Gecesi Af Ve Mağfirete Vesiledir”

• Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Kadir Gecesi dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.

Ahmet Pekyatırmacı: “Bin Aydan Hayırlı Olan Kadir Gecesi Af Ve Mağfirete Vesiledir”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Ramazan ayının en değerli gecesi olan Kadir Gecesi’ni yayımladığı mesajla tebrik etti.

Kadir Gecesi’nin Ramazan ayı boyunca yapılan ibadetlerin taçlandığı gece olduğunu vurgulayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı mesajının devamında şu cümlelere yer verdi: “

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan; gönüllerimizi inşa ve ihya eden mübarek Ramazan ayını uğurlamaya hazırlandığımız günlerde Yüce Rabb’imizin müjdesi Kadir Gecesi’ne bir kez daha erişmenin şükrü ve mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamberimiz, faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak bu geceyi güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı müjdesini vermiştir.

Bir ay boyunca oruçlarımızı tutarak, iftar sevinçlerini yaşayarak, teravih namazlarını kılarak Ramazan’ın manevi iklimini teneffüs etmeye gayret ettik ve Çarşamba gecesi idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ile bu ibadetlerimizi taçlandıracağız.

Hem İslam alemi olarak hem dünya olarak ciddi imtihanlardan geçiyoruz. Bu sebeple Kadir Gecemizin milletimiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.”