YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 15:23   Güncelleme : 25-04-2022 15:30

Satranç Turnuvası Sona Erdi

Akşehir Belediyesi'nin katkılarıyla, Akşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Akşehir Satranç İlçe temsilciliğinin organizasyonu ile gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik Satranç Turnuvası 23-24 Nisan tarihlerinde Akşehir Gençlik Merkezi’nde yapıldı.

Satranç Turnuvası Sona Erdi

Turnuva; 8 yaş ve altı, 12 yaş ve altı, 16 yaş ve altı kategorisi olmak üzere 3 kategoride toplam 170 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Turnuvaya Akşehir’in yanı sıra çevre ilçelerden gelen sporcular da ilgi gösterdi. Turnuva 35’+30 eklemeli tempoda 6 tur olarak yapıldı. 7 hakemin görev aldığı turnuvanın açılış hamlesini Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya gerçekleştirdi.

Başkan Akkaya; satrancın önemli bir spor olduğuna dikkat çekerek, hem zeka gelişimine katkı sağladığını hem de süratli, doğru ve çabuk düşünebilmeye yardımcı olan bir spor dalı olduğunu söyledi.

Akşehir Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Eyüp Yılmaz da Akşehir’de gerçekleşen en büyük satranç turnuvası organizasyonu yapıldığını belirterek katkılarından dolayı Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'ya, organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen, Akşehir ilçe temsilcisi Aynur Gezici'ye, görev alan hakemlere ve tüm velilere teşekkür etti.

Yarışmada sıralama şu şekilde oluştu:

Kızlar 8 yaş ve altı

1. Begüm Su Tulukçu

2. Nisa Okutan

3. Zeynep Simay Yardım

4. Aysima Akbulut

 

12 yaş ve altı

1. Belinay Kunduracı

2. Ayşe Gülsüm Kapçı

3. Sevgi Buğlem Kalaycı

4. Yağmur Öğüt

 

16 yaş ve altı