YEREL
Giriş Tarihi : 24-04-2022 17:05   Güncelleme : 24-04-2022 18:39

Başkan Ali Konak Koltuğunu Eylül Karakoç’a Devretti

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle belediye başkanlığı koltuğunu Merkez Akşemsettin İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Eylül Karakoç’a devretti.

Başkan Ali Konak Koltuğunu Eylül Karakoç’a Devretti

Yunak'ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilçe protokolü koltuklarını çocuklara devretti. İlçede öğrenim gören öğrenciler, kamu kurumlarını ziyaret ederek temsili olarak makamlara oturdu. Yunak Merkez Akşemseddın İlkokulu 4.sınıf öğrencileri , Yunak Belediye Başkanı Ali Konak’ı ziyaret ederek Başkan Konak’ın temsili olarak makam koltuğuna oturdu. Eylül Karakoç , belediye başkanı olmanın heyecanını yaşayarak şu ifadeleri kullandı

Resim önizlemesi

"Bu gün belediye başkan koltuğuna oturdum. Çok mutluyum. Başkanımızdan bazı taleplerim oldu. Bunların sözünü aldım. Okulumuzun eksiklikleri vardı. Bunları tamamlamak istedim,’’

Resim önizlemesi

Başkan Ali Konak , yaptığı konuşmada çocukların geleceğimizin teminatı olduğunu, bu makamlara gelecekte onların oturacaklarını söyleyerek Bütün dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak koltuğunu Eylül Karakoç , öğrenciye vekâleten bıraktığını söyledi. "Bu gün çocuk bayramı bütün çocukların bayramını kutluyorum. Kızımızın başkan koltuğundaki ilk talebi okulundaki eksiklikler oldu. Biz de belediye olarak yapacağız sözünü verdik. İlçemizde bulunan tüm okullarımızın isteklerini elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimize bu gün olduğu gibi her gün kapımız açık ne ihtiyaçları varsa gidereceğiz" dedi.

Resim önizlemesi

Başkan Ali Konak , Sevgili öğrenciler çok çalışıp başarılı birer bireyler olmanız için , bol bol kitap okuyarak gelişen teknolojiden faydalanmalısınız öğrenciler ile bir süre sohbet eden Konak , belediye çalışmaları ve belediye görevleri hakkında bilgiler verdikten sonra öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti. Programa Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan , Şube Müdürü Abdullah Tuncez ve i okulun yöneticileri katıldı.

Resim önizlemesi