GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2022 11:05   Güncelleme : 24-04-2022 11:11

Alaeddin İlkokulunda 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Alaeddin İlkokulu'nda düzenlenen etkinlikle coşkuyla kutlandı.

Alaeddin İlkokulunda 23 Nisan Coşkusu

Resim önizlemesi

 

Konya ‘ın Selçuklu ilçesinde bulunun Alaeddin İlkokulu'nda 23 Nisan şenliği düzenlendi. Etkinlikte ilk olarak Okul Müdürü Ömer Ekici günün anlam ve önemi hakkında konuşma yaptı Okul müdürü Ekici Konuşmasında; ‘Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102.ci yıldönümü kutlama bayramı bu yıl okulumuzda hep birlikte kutlama sevincini yaşıyoruz.

Resim önizlemesi

 

Sevgili Çocuklar

Siz bizim aydınlık yarınlarımızsınız. Milletimizin ufku sizler ile açılacaktır. Ülkemizin geleceği sizlerin omuzlarında yükselecektir. Geleceğimizin güvencesi siz sevgili çocuklarımızsınız. Onun içindir ki Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk böyle bir günü tüm çocuklar için Bayram olarak ilan edip sizlere armağan etmiştir. Büyük komutan Atatürk’ün dediği gibi ‘’Küçük hanımlar küçük beyler sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız.’’ İfadelerini kullandı.

Resim önizlemesi

 

Konuşmanın akabinde minik öğrencilerin şiir okumaları ve çeşitli gösterileri ile Minik öğrenciler şenlikte doyasıya eğlendi. Çocukların sevgisine, coşkusuna, mutluluğuna tanıklık eden veliler de en az çocuklar kadar eğlendiler. Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm çocuklara armağan ettiği ve yurdun dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ruhunu Alaeddin İlkokulu'nda yaşatıldı.

Resim önizlemesi