GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2022 10:49   Güncelleme : 24-04-2022 11:11

Dr. Mustafa Öten İlkokulu’nda 23 Nisan coşkulu kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Selçuklu Dr. Mustafa Öten İlkokulunda düzenlenen 23 Nisan Bayramı kutlama etkinliğinde, öğrencilerin birbirinden güzel gösterileri, halk oyunları ve okudukları şiirleri veliler tarafından beğenilerek, alkışlandı.

Dr. Mustafa Öten İlkokulu’nda 23 Nisan coşkulu kutlandı

Velilerin yoğun olarak katıldığı 23 Nisan Bayramı kutlama etkinliğinin açılışında konuşan Selçuklu Dr. Mustafa Öten İlkokulu Müdürü Bekir Sayman, ”Bugün 23 Nisan 2022. Bu millet ve vatan için önemli bir dönüm noktasıdır. 23 Nisan’da işgalci devletlerin baskısı altında görevini yerine getirmeyen Osmanlı meclisinin yerine, tüm milletin gerçek sesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş tarihidir.

Resim önizlemesi

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi, vatanın işgalci devletler ve ordularıyla dolu olduğu ve Türk’ün eşsiz bağımsızlık mücadelesi verdiği zamanlara denk gelmektedir. Bu tarihlerde vatanın evlatları, aziz ecdadımız, büyük bir bağımsızlık aşkı taşıyarak eşsiz bir zafer kazanmıştır. Bu zafer diğer dünya devletlerine de örnek olmuştur. İşte böylesine büyük bir zaferi ulusumuzun ulu önderi Atatürk, milletimizin ve aziz vatanımızın geleceği olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Böyle bir zaferi niçin çocuklara armağan etmiştir?

Resim önizlemesi

 

Çünkü bugünün gençleri ve yetişkinleri dünün çocuklarıydı. Yarının gençleri ve yetişkinleri de bugünün çocuklarıdır. Dünün çocukları yine dünde yetişkin olup, büyük işler başardılar. Bizde büyük başarıları çoğaltıp bu vatanı ülkeler içinde en büyük ülke, bu milleti milletler içinde en büyük bir millet yapmayı en büyük bir görev olarak bilmekteyiz. Bunu da başaracak olan bugünün çocukları sizlersiniz. Bu duygu ve düşüncelerle sizin ve çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Saygılar sunuyorum” dedi.

Resim önizlemesi