GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2022 09:23   Güncelleme : 24-04-2022 10:33

Beyşehirli Yazarlar Kitaplarını İmzaladı

Beyşehirli yazarlar Prof.Dr.Hüseyin Muşmal ve Fatih Babaoğlu’ndan ortak yeni bir eser daha…

Beyşehirli Yazarlar  Kitaplarını İmzaladı

Beyşehirli tarihçi yazar Prof.Dr.Hüseyin Muşmal ile yazar Fatih Babaoğlu tarafından müşterek olarak kaleme alınan Seydişehir ve Bozkır ilçelerinin efsanelerini konu alan “Makalat” adlı kitabın basımı tamamlanarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayımlandı.

Bir 7 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Kitabın yazarlarından Prof.Dr.Muşmal, 10 yıldır birlikte mesai yaptıkları yazar Fatih Babaoğlu ile birlikte “Makalat” adlı eserle 6’ıncı kitaba imza attıklarını belirterek, “Çocuklara yönelik bu eserimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayınlanmış olması da bize ayrı bir mutluluk verdi. Yaklaşık 10 yıldır üzerinde çalıştığımız bu projede, öncelikle büyüklerin dilinden anlatılan masallar ve hikâyeler bizzat mahallinden ve işin ehlinden derlenmiştir.

Daha sonra da tarafımızdan geliştirilerek yeni neslin anlayabileceği bir dilde güncellenmiştir. Böylece unutulmaya yüz tutmuş bazı masallar, hem yazı hayatına kazandırılmış, hem de yeni neslin dikkatine sunulmuştur.

Birlikte hazırladığımız bu güzel hikâye çalışmamızı geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize hediye ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bir 4 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

 

Prof.Dr.Muşmal, Makalat adlı kitapta yaş almış aksakallılardan derlenmiş masal tadında 14 ayrı hikaye bulunduğunu belirtirken, bugüne kadar yürüttükleri kitap çalışmaları hakkında ise şu bilgileri verdi:

“Yazar hemşerimiz Fatih Babaoğlu ile birlikte yaklaşık 10 yıldır mesai yapıyoruz. Ortak tarihi roman çalışmalarından ilkini 2015 yılı başladığında Beğ adıyla, ikincisini aynı yılın sonlarında Sultan adıyla, üçüncüsünü de 2016 yılında Seyyid adıyla kaleme aldıktan sonra yayımlatmıştık.

Bu tarihten itibaren hikaye-öykü alanında eserler hazırlamaya başlarken, 2018 yılında Esatir, 2019 yılında Rivayet adındaki hikaye kitaplarımız yayımlanmıştır.

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

 

Genellikle çocuklar ve gençlerimize yönelik olarak hazırlanan bu serinin üçüncü ve birlikte yayınlattığımız 6’ıncı kitabımız olan Makalat isimli hikaye kitabını ise okurlarımızın yine çok beğeneceğini umuyoruz.”

Bir kitap görseli olabilir