YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 12:00   Güncelleme : 23-04-2022 15:40

Başkan Akkaya’dan Başlama Vuruşu

Akşehir Belediyesi önderliğinde düzenlenen 3 Bant Bilardo Turnuvası’nda başlama vuruşunu Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya yaptı.

Başkan Akkaya’dan Başlama Vuruşu

Akşehir Belediyesi Genç Akşehir Kültür Sanat Eğitim ve Spor Merkezi’nin (Genç AKSES) etkinlikleri kapsamında Akşehir Bilardo işbirliği ile düzenlenen ödüllü bir bilardo turnuvasının açılışına katılan Başkan Akkaya turnuvanın açılış vuruşu yaparak startı verdi.

Başkan Akkaya, turnuva açılış vuruşunun ardından sporculara başarılar dileyip gençlere de tavsiyelerde bulundu. Gençlerin farklı ve olumsuz alanlara yönelmemesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Başkan Akkaya; Genç AKSES Merkezi’nde gençler için birçok kurs ve faaliyetler yaptıklarını bu bilardo turnuvasının da bunlardan birisi olduğunu kaydederek bilardoyu tüm halka sevdirmek istediklerini dile getirdi. Ayrıca bilardo sporunun gençler için farklı bir spor alanı olacağını belirten Başkan Akkaya, Akşehir Bilardo Salonu sahibi Salih Çokgezer’e de böyle bir fikir ortaklığında bulunup proje ürettiği için teşekkür edip hayırlı kazançlar diledi.

21-24 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan turnuvaya 32 sporcu katılırken turnuvada ilk üçe giren sporcular altınla ödüllendirilecek. Turnuvanın final karşılaşması 24 Nisan Pazar günü oynanacak.