GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 15:33   Güncelleme : 22-04-2022 16:24

Başkan Pekyatırmacı: “Çocuklarımızın Bayramını Birlikte Kutlayacağımız Günlere Kavuştuk”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 Başkan Pekyatırmacı: “Çocuklarımızın Bayramını Birlikte Kutlayacağımız Günlere Kavuştuk”

Gazi meclisin açılışının 102. yıldönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınlayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin millet iradesinin kalesi olduğuna vurgu yaptı. Başkan Pekyatırmacı mesajının devamında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk meclisimizin açılışını çocuklarımıza armağan ederek onların gönüllerince eğleneceği bir güne kavuşmalarına vesile olmuştur. İki yıldır pandemi nedeniyle çocuklarımızla bir araya gelemedik çok şükür bu yıl yeniden özlediğimiz çocuklarımızın neşelerine ortak olacağımız zamanlara kavuştuk.

Selçuklu Belediyesi olarak çocuklarımız bizim her zaman önceliğimiz bunu her fırsatta hem projelerimizle hem de planlamalarımızla ortaya koyuyoruz. Okul dışı öğrenme ortamlarını onlar için oluşturarak eğitimdeki kalitelerinin artmasına katkı sunuyoruz. Yazır Mahallemizde yakın zamanda açacağımı 32 Derslikli İlkokul binamız gibi onların eğitimlerinde fiziksel koşullarına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Yine yakın zamanda yaptığımız Şivlilik Çocuk Festivaliyle onlara olan özlemimizi bir nebze gidererek gönüllerince eğlenmeleri için 5 gün süren bir etkinlik düzenledik. Çocuklarımız için yaptığımız bütün yatırımların sebebi onların mutluluğuna ve gülümsemesine vesile olmaktır. Bundan sonra yapacağımız tüm çalışmalarımızda da bu önceliğimizi sürdüreceğiz. Bu vesileyle dünyadaki savaşlar nedeniyle acı çeken çocukların da yüzlerinin gülmesi duasıyla ülkemizin hedeflediği vizyona bizleri taşıyacak olan çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum.” dedi.