GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 13:27   Güncelleme : 22-04-2022 13:50

Başkan Angı’dan 23 Nisan mesajı

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Angı’dan 23 Nisan mesajı

1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bugün 102 yaşında olduğunu hatırlatan Başkan Angı, Kurtuluş Savaşı’na yön veren gazi meclisin Türk milletinin istiklal ve istikbal yolunda gösterdiği azim ve kararlılığı tüm dünyaya ilan ettiğini vurguladı.

‘23 Nisan, milli egemenliğimizin ve bağımsızlık mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından birisidir’ diyen Başkan Angı, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, milli egemenlikten asla ödün verilmeyeceğinin ve milli iradenin üzerinde bir güç olmayacağının ifadesidir. Milli iradenin üstünlüğü aynı zamanda demokrasimizin de gücü olmuştur. Bugünün bayram olarak ilan edilmesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verdiği önemin de en somut göstergesidir. Çocuklarımızın geçmişten aldıkları güç ile barış, kardeşlik ve beraberlik içinde, büyük ve güçlü Türkiye'nin mimarları olacağına inancımız tamdır. Bizler de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, çocuklarımıza daha güzel bir gelecek sunabilmek adına var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.