SİYASET
Giriş Tarihi : 22-04-2022 12:59   Güncelleme : 22-04-2022 13:24

Deva Partisi Genel Başkan yardımcısı Yeneroğlu; “Ülkemizde bir sistemsizlik ve hukuksuzluk var”

Konya’ya gelen ve partililerle bir dizi ziyaret gerçekleştiren Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Ülkemizde bir sistemsizlik ve hukuksuzluk var. Bunun yanında bir de güvensizlik var. Ülkemize güven gelirse başta ekonomi olmak üzere her sorun çözülür” diye konuştu.

Deva Partisi Genel Başkan yardımcısı Yeneroğlu; “Ülkemizde bir sistemsizlik ve hukuksuzluk var”

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve Bölge Koordinatörü Abdurrahman Müfit Yetkin, İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, il yönetim kurulu üyeleri ve merkez ilçe başkanlarıyla birlikte Konya’da ziyaretlerde bulundu.

Resim önizlemesi

Mustafa Yeneroğlu, Bölge Koordinatörü Abdurrahman Müfit Yetkin, İl Başkanı Dr. Seyit Karaca ve partililerle birlikte Konya Barosu Başkanı Av. Mustafa Aladağ ve yönetim kurulunu ziyaret ederek, avukatların yaşadığı mesleki sorunlarını dinledi. Cihannüma Derneği Konya İl Temsilciliğini ziyaretinde Başkan Ömer Faruk Seleş’ten derneğin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Deva Partisi Konya İl Başkanlığında KHK Mağdurları Platformu üyeleriyle de bir araya gelerek, KHK’lıların yaşadıkları mağduriyetlerinin takipçisi olacaklarını söyledi. Yine il başkanlığında il yönetim kurulu, merkez ilçe başkanlarıyla ve yönetim kurulu üyeleriyle de toplanan Yeneroğlu, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi ve yapılacak seçimlerde Deva Partisinin izleyeceği yolu anlattı.

Resim önizlemesi

Akşam da Diltaş Düğün ve Kongre Merkezinde partililerle birlikte iftar açan Yeneroğlu burada yaptığı konuşmada Ülkede bir sistemsizlik ve hukuksuzluk olduğunu belirterek, “Konya’yı ziyaret ettik ve çeşitli etkinliklere katıldık. Arkadaşlarımızla Konya’yı değerlendirdik. Genç arkadaşlarımızla da bir sohbet toplantısı yapacağız. Türkiye’deki tablo Konya’da da kendini gösteriyor. Milletimiz derdini güçlü bir şekilde dile getiriyor. Fiyatlardan insanlar ürküyor. Enflasyon yüksek olduğu kadar, kontrolden çıkmıştır. Bu durum dış konjektürle açıklanamaz. Dünyada bizden kötü olan ülkelerde bile enflasyon bu kadar yüksek değildir. İktidarın kötü yönetimden dolayı yüzde 100 bir enflasyonla karşı karşıyayız. Uygulanan yanlış politikalar, yanlış para ve kur politikalarıyla 130 milyar doların çarçur edilmesi, yolsuzluklar enflasyonu yükseltiyor. Doğalgaz zamları, elektrik, gıda ürünlerindeki zamlar almış başını gidiyor. Enflasyonun azalması için iktidarın ülkeyi aklıselim yönetmesi gerekiyor. İktidarda bu yoktur. Kur korumalı mevduat en az 25 milyar liraya mal oldu. Konya tarım şehridir. Tarım politikamız uçurumu arttırıyor. Korkunç hukuksuzluklar var. Dünya genelinde en fazla cezalandırılan gazeteci var ülkemizde.1 milyon 600 binden fazla terör örgütü üyeliği soruşturması var. Sivil topluma çok ciddi anlamda baskı var. Muhalefeti terörize eden bir yaklaşımla hukuksuzluk var. Gelinen noktada artık iktidarın değişmesi gerekiyor. Sistem ve zihniyet sorunuyla karşı karşıyayız. Sorunlardan da kurtulamıyoruz” dedi.

Resim önizlemesi

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem iktidarın ayarını bozdu

Güçlendirilmiş Parlamenter sistem üzerinde bir mutabakat imzaladıklarını da anlatan Yeneroğlu, “6 siyasi partiyle birlikte Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem üzerinde bir mutabakat imzaladık. Ülkemizin sorunlarından kurtulacağımızı söylüyoruz. Bu bir birlikteliktir. İktidarın ayarını bozdu. Cumhurbaşkanı adayı birleştiren ve milletin ittifak ettiği biri olmalıdır. 2023’te demokratik ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi hayata geçmezse ülkemizi daha zor günler bekliyor. 6 siyasi partinin masasının işlettiği süreç bir güven inşa süresidir. Muhalefetin Cumhurbaşkanlığını kazandığında nasıl bir süreç takip edeceğimizi üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Hassas olunmalıdır. Umudu yeşertmek zorundayız. Görevimiz sorumluluklarımızın bilincinde olmaktır. Kamu yönetimi, yargı, yolsuzluklarla mücadele gibi çalışmalarımız sürüyor. Bir ittifak ve güçlendirilmiş parlamenter sistem dedik. Geçiş süreci ve ülkeyi nasıl yöneteceğimizi netleştirelim dedik. Cumhurbaşkanı adayını çıkarmada ittifak olarak birlikte olurken, henüz yetkili kurullarımızda görüşüp kararı verilmemiş olsa da benim şahsi görüşüm milletvekili seçiminde kendi logomuz ve bayrağımızla seçime girmek düşüncesindeyiz. Ülkemizin iktidar tarafından getirildiği nokta çok vahimdir. Ülkemizde bir sistemsizlik ve hukuksuzluk var. Ülkemiz anayasal düzlem dışında yönetiliyor. Yine ülkemiz hukuk devleti iddiasıyla yönetilmediği gibi, dünya genelinde de itibarımız düştü. Toplumsal sorunlarımız had safhadadır. Ülkemize dış yatırım gelmediği gibi, istihdam da olmuyor. Gençlerimiz işsizdir. Ülkemize güven gelirse başta ekonomi başta olmak üzere her sorun çözülür. Deva partisi olarak ülkemizin sorunlarına deva olmak için varız. Bunun mücadelesini veriyoruz” diye konuştu.

Resim önizlemesi

Sorunlar hep aynıdı r Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “ Konya genelinde saha çalışmalarımız devam ediyor. Bu saha çalışmalarımıza genel merkezimizden katılım yapılıyor. Bugün de Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve Bölge Koordinatörümüz Abdurrahman Müfit Yetkin’de katıldı. Çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Şehrimizdeki görünen tablo ile ülkemizdeki tablo arasında hiçbir fark yoktur. Sorunlar hep aynıdır. İktidar ülkemizin sorunlarını çözmesi gerekirken, suni gündemlerle ülkemizi oyalıyor. Deva partisi olarak, ülkemizin sorunlarına deva olmak için mücadelemiz devam ediyor. Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi